Akademik gotowy już w sierpniu

  • 21.11.2017, 20:18
  • DOR
Akademik gotowy już w sierpniu
6,5 mln zł będzie kosztować przebudowa budynku przy ul. Nowy Świat 3 na nowoczesny akademik. Studenci będą mogli z niego korzystać już od przyszłego roku akademickiego. Do dyspozycji będzie prawie 200 miejsc.

14 listopada Arkadiusz Tofil, rektor PWSZ w Chełmie i Andrzej Trociński, prezes firmy "Antro", podpisali umowę na przebudowę budynku. Na to przedsięwzięcie uczelnia otrzymała 5,2 mln zł dofinansowania z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

- Cieszę się, że przetarg wygrała chełmska firma. To korzyść dla regionu, m.in. wynagrodzenia dla pracowników – mówi rektor Tofil.

Prace adaptacyjne rozpoczną się w grudniu. Rozstrzygnięto już przetarg na dostawę mebli. Wyposażenie będzie w kolorze dębu i srebra. Zgodnie z planem inwestycja ma zostać zakończona w sierpniu 2018 roku.

Studenci będą mieli do dyspozycji nowoczesny, przestronny akademik, położony w centrum miasta. Pokoje będą 1-, 2- i 3-osobowe, klimatyzowane, z aneksami łazienkowymi. Kuchnie zlokalizowane będą na półpiętrach. Poza tym urządzone zostaną pokoje do cichej nauki. Do dyspozycji studentów będzie internet szerokopasmowy oraz telewizja.

 

 


Gorący temat!!!

Ponad 58 milionów na inwestycje

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe