Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Emka 3.2024 życzenia
Reklama Stachniuk Optyk

Szczekający kaszel. Jak skutecznie go wyleczyć?

Kaszel krtaniowy, inaczej kaszel szczekający, to niepokojący objaw choroby dotykający często małe dzieci. Zazwyczaj pojawia się w środku nocy i jest jednym z symptomów podgłośnowego zapalenia krtani. Ma charakter napadowy – męczy i nie daje spać. W jaki sposób skutecznie go leczyć? O tym dowiecie się z poniższego tekstu.
Szczekający kaszel. Jak skutecznie go wyleczyć?

Czym jest szczekający kaszel i skąd się bierze?

Większość rodziców poznała uciążliwość suchego i mokrego kaszlu. Nie każdy jednak słyszał o specyficznej jego odmianie. Kaszel jak szczekanie psa, czyli kaszel krtaniowy, pojawia się zwykle w nocy w trakcie snu. Przyczyną tego nieprzyjemnego symptomu są wady wrodzone krtani – na przykład torbiele – ale również nabyte urazy. Wady fizyczne narządu mowy należy leczyć metodami chirurgicznymi. Czasem też przyczyną kaszlu szczekającego mogą być ciała obce znajdujące się w układzie oddechowym dziecka. W takiej sytuacji niezbędna będzie wizyta  u laryngologa i przeprowadzenie szczegółowych badań. Ponadto, jednym z częstszych powodów kaszlu mogą być także rhinowirusy i adenowirusy. Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie Zamiastl4.pl.

 

Profilaktyka i leczenie – co na szczekający kaszel?

Szczekający kaszel pojawia się często u dzieci w wieku 1-5 lat. Atakuje nagle, zwykle w środku nocy i nie jest poprzedzony jakimikolwiek objawami występującymi za dnia. Jest uciążliwy i nie pozwala odpowiednio wypocząć. Kaszlowi często towarzyszą duszności i chrypka. Nieleczona choroba może skutkować nawet chwilową utratą głosu.

W jaki sposób przynieść ulgę cierpiącemu dziecku? Dobrym pomysłem jest zakup nawilżacza powietrza, który złagodzi napięte i suche śluzówki w nosie i gardle. Zalecane jest również nawadnianie organizmu poprzez częste podawanie maluchowi ciepłej wody do picia. Złagodzenie objawów może nastąpić również poprzez stosowanie inhalacji. Jeśli problemem Twojego dziecka jest szczekający kaszel – przeczytasz więcej na zamiastl4.pl.

 

Gdy domowe metody nie przynoszą poprawy

Jedną z popularniejszych metod leczenia farmakologicznego jest podawanie pacjentowi syropu lub kropli na kaszel. Metoda ta okaże się nieskuteczna, jeśli jego przyczyną jest obecność w organizmie ciała obcego czy wady wrodzone krtani. Wówczas niezbędny będzie kontakt z laryngologiem.

Omówienie poszczególnych sposobów kuracji można znaleźć na stronie internetowej http://zamiastl4.pl/szczekajacy-kaszel-przyczyny-objawy-i-leczenie/. Jeśli pomimo stosowania różnych metod problem nadal występuje, należy udać się z dzieckiem do specjalisty.
 

Artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
Reklamasłowianka baner
Reklama
Reklama
Reklama