Szczekający kaszel. Jak skutecznie go wyleczyć?

  • 20.11.2017, 16:25
  • Grupa Tipmedia
Szczekający kaszel. Jak skutecznie go wyleczyć?
Kaszel krtaniowy, inaczej kaszel szczekający, to niepokojący objaw choroby dotykający często małe dzieci. Zazwyczaj pojawia się w środku nocy i jest jednym z symptomów podgłośnowego zapalenia krtani. Ma charakter napadowy – męczy i nie daje spać. W jaki sposób skutecznie go leczyć? O tym dowiecie się z poniższego tekstu.

Czym jest szczekający kaszel i skąd się bierze?

Większość rodziców poznała uciążliwość suchego i mokrego kaszlu. Nie każdy jednak słyszał o specyficznej jego odmianie. Kaszel jak szczekanie psa, czyli kaszel krtaniowy, pojawia się zwykle w nocy w trakcie snu. Przyczyną tego nieprzyjemnego symptomu są wady wrodzone krtani – na przykład torbiele – ale również nabyte urazy. Wady fizyczne narządu mowy należy leczyć metodami chirurgicznymi. Czasem też przyczyną kaszlu szczekającego mogą być ciała obce znajdujące się w układzie oddechowym dziecka. W takiej sytuacji niezbędna będzie wizyta  u laryngologa i przeprowadzenie szczegółowych badań. Ponadto, jednym z częstszych powodów kaszlu mogą być także rhinowirusy i adenowirusy. Więcej na ten temat można przeczytać w serwisie Zamiastl4.pl.

 

Profilaktyka i leczenie – co na szczekający kaszel?

Szczekający kaszel pojawia się często u dzieci w wieku 1-5 lat. Atakuje nagle, zwykle w środku nocy i nie jest poprzedzony jakimikolwiek objawami występującymi za dnia. Jest uciążliwy i nie pozwala odpowiednio wypocząć. Kaszlowi często towarzyszą duszności i chrypka. Nieleczona choroba może skutkować nawet chwilową utratą głosu.

W jaki sposób przynieść ulgę cierpiącemu dziecku? Dobrym pomysłem jest zakup nawilżacza powietrza, który złagodzi napięte i suche śluzówki w nosie i gardle. Zalecane jest również nawadnianie organizmu poprzez częste podawanie maluchowi ciepłej wody do picia. Złagodzenie objawów może nastąpić również poprzez stosowanie inhalacji. Jeśli problemem Twojego dziecka jest szczekający kaszel – przeczytasz więcej na zamiastl4.pl.

 

Gdy domowe metody nie przynoszą poprawy

Jedną z popularniejszych metod leczenia farmakologicznego jest podawanie pacjentowi syropu lub kropli na kaszel. Metoda ta okaże się nieskuteczna, jeśli jego przyczyną jest obecność w organizmie ciała obcego czy wady wrodzone krtani. Wówczas niezbędny będzie kontakt z laryngologiem.

Omówienie poszczególnych sposobów kuracji można znaleźć na stronie internetowej http://zamiastl4.pl/szczekajacy-kaszel-przyczyny-objawy-i-leczenie/. Jeśli pomimo stosowania różnych metod problem nadal występuje, należy udać się z dzieckiem do specjalisty.
 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe