Pomagają w walce z głodem

  • 20.11.2017, 19:00
  • DOR
Pomagają w walce z głodem
Uczniowie z kilku szkół z Chełma i powiatu chełmskiego przyłączyli się do kampanii Polskiego Czerwonego Krzyża, organizując zbiórki żywności. W ten sposób do chełmskiego oddziału PCK trafiły produkty wartości 718,50 zł.

Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Chełmie w ramach prowadzonej przez PCK Kampanii Walki z Głodem i z okazji Światowego Dnia Żywności zwrócił się z apelem do dyrekcji szkół, opiekunów i członków szkolnych kół PCK o wsparcie akcji. Na apel odpowiedzieli i żywność zbierali: uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie, Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie, IV LO w Chełmie, Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmie i Szkoły Podstawowej im. M. Reja w Rejowcu. Ponadto w ramach akcji w szkołach zorganizowano wystawy, których głównym tematem był głód, były akcje "Przynieś drugiemu koledze kanapkę", wygłoszono pogadanki i prelekcje oraz przeprowadzono konkursy plastyczne o żywieniu i kampanii walki z głodem.

Oddział Rejonowy PCK w Chełmie od października wydaje żywność w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym Podprogram 2017. Tą formą wsparcia objętych jest blisko 1300 osób z Chełma i z kilku gmin powiatu chełmskiego. W październiku wśród potrzebujących rozdysponowano 17 255 kg artykułów spożywczych. Pochodzą one z Banku Żywność i Polskiego Czerwonego Krzyża w Lublinie i będą wydawane etapami do końca maja 2018 r.

W poprzedniej edycji tj. w Podprogramie 2016 z tego rodzaju pomocy skorzystało 962 osoby.

Przy rozładunku żywności pomagają mieszkańcy Towarzystwa Pomocy św. Brata Alberta w Chełmie, uczestnicy Hufca Pracy w Chełmie z opiekunką Anitą Kozioł, uczniowie Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Chełmie pod opieką Moniki Hawryluk, uczniowie z Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chełmie pod opieką Grażyny Kacprzyckiej oraz uczniowie z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych w Chełmie pod opieką Agnieszki Adamczyk.

– Wszystkim serdecznie dziękujemy, a chętnych zapraszamy do pomocy – zachęca Irena Kondraciuk,kierownik Biura OR PCK w Chełmie.

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe