CEPiK wszedł z problemami

  • 20.11.2017, 18:12
  • MP
CEPiK wszedł z problemami
W zeszłym tygodniu w Polsce wprowadzono nową wersję Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, czyli CEPiK 2.0. Uruchomienie systemu okazało się jednak nie takie proste, jak przewidywano. W wydziałach komunikacji oraz na stacjach kontroli pojazdów pojawiły się kłopoty, z którymi jednak udało się uporać.

W chełmskim wydziale komunikacji oraz w starostwie powiatowym CEPiK 2.0 wywołał na tyle poważne komplikacje, że petenci musieli przekładać wizyty na ten tydzień. Mimo że system został wprowadzony w zeszły poniedziałek, Ministerstwo Cyfryzacji było zmuszone go zmodernizować, ponieważ pojawiły się liczne usterki. W środę rano w Urzędzie Miasta Chełm udało się zarejestrować tylko 2 pojazdy (w ciągu całego dnia natomiast 20), w starostwie zaś w ogóle nie przyjmowano wniosków o rejestrację. Kłopoty pojawiały się również podczas wymiany dowodu rejestracyjnego. Jak jednak zapewnia obecnie resort, problemy z działaniem CEPiK zostały już rozwiązane.

Od czerwca przyszłego roku, na nowych zasadach opartych o CEPiK będą również funkcjonować Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego. Po wprowadzeniu zmian, egzaminatorzy będą posiadali informacji, czy osoba przystępująca do egzaminu, nie została ukarana w najbliższym czasie i ciążą na niej ograniczenia nie pozwalające uzyskać uprawnień. Jak powiedział nam Sławomir Niepogoda, dyrektor chełmskiego WORDu, jego pracownicy mają nadzieję, że nie pojawią się wtedy podobne problemy techniczne, ponieważ spowoduje to poważny paraliż w przeprowadzaniu egzaminów.

 

 


Podobne artykuły:

CEPiK po nowemu

MP
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe