Obywatelskie pomysły wybrane

  • 13.11.2017, 10:31
  • GD
Obywatelskie pomysły wybrane
Remont drogi dojazdowej do budynków mieszkalnych przy ul. Poniatowskiego 20a i 22 wraz z ogólnodostępnym parkingiem uzyskał najlepszy wynik w głosowaniu nad kształtem przyszłorocznego budżetu obywatelskiego. Łącznie do realizacji zakwalifikowały się 4 propozycje.

W głosowaniu na zadania zgłoszone w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2018 złożono 2455 kart do głosowania. Po weryfikacji okazało się, że oddano 2378 głosów ważnych oraz 77 nieważnych.

Zwycięska propozycja zebrała 678 głosów. Wysokość przyznanej kwoty to 60 tys. zł. Zadanie zgłosił Marek Jeleń z Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Krasnymstawie. Miejska spółka administruje bowiem terenem przy ul. Poniatowskiego 20a i 22.

Jak się dowiadujemy, mieszkańcy tych bloków od dłuższego czasu wskazywali na potrzebę remontu drogi dojazdowej do budynków. Z kolei z ogólnodostępnego parkingu korzystają interesanci znajdującego się po drugiej stronie ulicy sądu rejonowego, prokuratury i zakładu karnego.

- To było drugie podejście do tego zadania w ramach budżetu obywatelskiego, bo w ubiegłym roku propozycja nie zakwalifikowała się do realizacji. Teraz nauczeni doświadczeniem wiedzieliśmy, co trzeba zrobić, aby wywalczyć środki. Na uwagę zasługuje przede wszystkim wielka determinacja mieszkańców bloku przy ul. Poniatowskiego 22, którzy bardzo aktywnie włączyli się w zbieranie głosów na terenie całego miasta - opowiada Marek Jeleń.

Więcej przeczytacie w najnowszym wydaniu Super Tygodnia Krasnostawskiego

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe