Dadas mistrzynią Polski

  • 13.11.2017, 10:14
  • JK
Dadas mistrzynią Polski
W Piotrkowie Trybunalskim najlepsze zapaśniczki rywalizowały o medale mistrzostw kraju w kategorii młodziczek. Reprezentantka Cementu-Gryfa Chełm w znakomitym stylu wywalczyła złoto oraz tytuł najlepszej zapaśniczki w kraju.

Uczennica Szkoły Podstawowej w Rudzie-Hucie Monika Dadas nie miała sobie równych. Zawodniczka Cementu-Gryfa Chełm w drodze do złotego medalu zdecydowanie pokonała cztery przeciwniczki. W pierwszym pojedynku odniosła zwycięstwo nad reprezentantką SMS Łódź Justyną Komzą. W drugim starciu wygrała z Natalią Podsiadłą z MULKS Platan Borkowice. Kolejną walkę podopieczna Mirosława Czwalińskiego stoczyła z reprezentantką Białogardu Magdaleną Indycką, która również zeszła z maty pokonana. W decydującej walce Dadas spotkała się z Klaudią Podgórzak z Siedlec. Pierwszą rundę chełmska zapaśniczka wygrała na punkty, a w drugiej po efektownym rzucie przez biodro odniosła zwycięstwo przez położenie na łopatki.

Złoty medal utalentowanej sportowo młodej reprezentantki Cementu-Gryfa Chełm jest jej najważniejszym osiągnięciem w dotychczasowej przygodzie z zapasami. Na siódmym miejscu w kraju sklasyfikowana została Dagmara Branicka, a na ósmym Mistrzostwa Polski ukończyła Wiktoria Kamela.

JK
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe