Po raz drugi w duchu Niepodległości

200 biegaczy wzięło udział w II Chełmskim Biegu Niepodległości. Trasa, o długości 10 km prowadził przez centrum miasta. Choć nie należała do najłatwiejszych, lokalni weterani tego sportu poradzili sobie z nią doskonale.

Na najwyższych miejscach podium w klasyfikacji ogólnej nie było większych niespodzianek. Wśród panów najszybszy okazał się Łukasz Nestorowicz. Pokonał trasę w 33 min 11 sek. Wśród pań triumfowała Ewa Furmanik, której przebiegnięcie 10 km zajęło 43 min 13 sek. Drugie miejsca na podium przypadły Kamilowi Borowskiemu (37 min 37 sek.) i Annie Humin (43 min 15 sek.), trzecie zaś Mirosławowi Ożogowi (37 min 50 sek.) oraz Agnieszce Birus (48 min 12 sek.).

Ponadto, zawodnicy zostali nagrodzeni w trzech kategoriach wiekowych: 18+, 35+ i 50+, oddzielnie kobiety i mężczyźni. Wśród najmłodszych pierwsze miejsca zajęli Łukasz Nestorowicz i Anna Humin, drugie - Kamil Borowski i Agnieszka Birus, a trzecie - Rafał Rozwałka (40 min 36 sek.) i Kateryna Lakhonina (49 min). W kat. 35+ najlepiej spisali się Mirosław Ożóg i Ewa Furmanik. Kolejne miejsca zajęli Ireneusz Hawryluk (41 min 2 sek.) i Iwona Okrasa (49 min 32 sek.), na podium stanęli też Mariusz Łobaczuk (42 min 12 sek.) i Elżbieta Mróz (49 min 44 sek.). Wśród najstarszych zawodników triumfowali Andrzej Makaryczew (38 min 23 sek.) i Irena Paździor (49 min 11 sek.), drugie miejsca przypadło Witoldowi Prillowi (45 min 16 sek.) i Iwonie Baluk (52 min 1 sek.), trzecie zaś  Władysławowi Iwanickiemu (45 min 19 sek.) i Grażynie Nowak (54 min 40 sek.)

W II Chełmskim Biegu Niepodległości wystartował również nasz redakcyjny kolega Marcin Petruk. Pokonał trasę w 55 minut i 4 sekundy, zajmując 135. miejsce.