Pogorzelcy czekają na wsparcie

  • 13.11.2017, 09:41
  • AN
Pogorzelcy czekają na wsparcie
Pani Edyta wraz z rodziną mieszka w Rudce w gm. Chełm. 30 października w jej domu wybuchł pożar. Dzięki szybkiej pomocy strażaków udało się ocalić część budynku, ale niestety wymaga sporego remontu.

- Na szczęście byliśmy wtedy w domu. Nawet nie chcę myśleć, co by się stało, gdybyśmy w porę nie zauważyli ognia... - mówi ze smutkiem pani Edyta.

Wprowadziła się tam w maju tego roku razem z mężem, dwójką dzieci i ojcem.

- Mieliśmy trzy pokoje, po pożarze mamy dwa. W jednym mieszkamy z mężem i dziećmi,  drugi zajmuje mój tato.

Do pożaru doszło w przybudówce, gdzie znajdował się piec. Domowników zaniepokoił odgłos trzaskających iskier. Gdy pani Edyta otworzyła drzwi od kotłowni, zobaczyła płomienie. Najpierw sama próbowała ugasić ogień, ale nie dała rady. Płonęła już ściana domu i sufit. Kobieta wezwała na pomoc straż pożarną.

- Na razie mąż zabezpieczył tę część budynku, którą musimy odremontować. Koniecznie trzeba naprawić dach, przez który teraz leje nam się do środka woda. Dzięki pomocy firmy Top Bud-Plus, jego remont nie będzie tak kosztowny, jak wstępnie wyliczyliśmy. Dostaliśmy materiały po kosztach - opowiada kobieta.

Dom niestety nie był ubezpieczony. Rodzina liczy więc na pomoc ludzi dobrej woli.

- Może komuś zostały po remoncie płyty karton gips, może drzwi w dobrym stanie, panele, grzejniki czy wersalka? Chętnie przyjmiemy - prosi pani Edyta. - Remont chcemy zacząć wiosną, ale przed zimą musimy jeszcze zabezpieczyć część wyłączoną z użytku.

Osoby, które chciałyby pomóc rodzinie, proszone są o kontakt z redakcją.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe