Będzie remont dworca

  • 13.11.2017, 09:21
  • AN
Będzie remont dworca
Około miliard złotych ma kosztować realizacja programu rewitalizacji i budowy dworców kolejowych PKP. Na liście miast, które załapały się do dofinansowania, jest również Chełm. Dworzec główny zyska nowy wizerunek.

Program niedawno się rozpoczął i potrwa do 2023 roku. Na liście obiektów przewidzianych do przebudowy znalazły się nie tylko budynki zlokalizowane w największych polskich miastach, ale także w bardzo wielu mniejszych miejscowościach. Większość inwestycji zakłada gruntowną modernizację, ale PKP S.A. planuje też budowę nowych dworców. W ramach tego przedsięwzięcia odnowionych i przebudowanych ma być ok. 200 dworców w Polsce, w tym także w naszym mieście. 

Na razie kolej czeka na oferty od biur projektowych. Termin ich składania mija 15 listopada. Podobno jest to największe przedsięwzięcie w historii polskiej kolei. Do sprawy wrócimy.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe