Pechowa końcówka Victorii, Kłos wygrywa w derbach

- Remis byłby bardziej sprawiedliwy – przyznał po sobotnim meczu Kłosa Chełm i Victorii Żmudź trener drużyny gospodarzy Andrzej Krawiec. Jego podopieczni choć przegrywali, zdołali odwrócić losy pojedynku, a zwycięskiego gola zdobyli już w doliczonym czasie gry.

Wynik sobotniego spotkania w Rożdżałowie otworzył w 25. minucie Tomasz Pogorzelec, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Mateuszu Tywoniuku. W pierwszej połowie aktywniejszy był Kłos, ale gracze tej drużyny nie zdołali pokonać Damiana Wasyniuka. Gospodarze wyrównali dopiero po zmianie stron. W 50. minucie na listę strzelców wpisał się Łukasz Drzewicki.

Niedługo po tym trafieniu zawodnicy z gminy Chełm mogli objąć prowadzenie, ale po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Michał Siatka, uderzając głową, trafił w poprzeczkę.

W końcowych minutach dwie bardzo dobre okazje do zmiany rezultatu mieli przyjezdni. Znakomicie między słupkami interweniował jednak Bartłomiej Porzyc. Niewykorzystane sytuacje zemściły się na drużynie gości. W doliczonym czasie gry w polu karnym Victorii faulowany był Siatka i sędzia podyktował jedenastkę. Rzut karny pewnie wykorzystał Drzewicki, zapewniając tym samym swojej ekipie trzy punkty.

Kłos Chełm – Victoria Żmudź 2:1 (0:1)

Bramki: Drzewicki 50`, 90+2` – kar. – Pogorzelec 25` – kar.

Kłos: Porzyc – Ciechoński (75 Wojtal), Poznański, Kowalski, Adamski, Flis, Bala, Huk (46 Wałczyk), P. Gierczak (60 Bryk), Siatka, Drzewicki.

Victoria: Wasyniuk – Wagner, Fornal, Pogorzelec, Grądzki, Krzyżak, Paskiv (65 Sołtysiuk), K. Sawa, Misztal (72 Brodalski), Furta, Tywoniuk (70 Żmuda).

Żółte kartki: Kowalski (K) – K. Sawa, Paskiv, Wagner, Tywoniuk, Krzyżak (V).

Sędziował: Maciej Łasocha (Biała Podlaska).

Wyniki pozostałych spotkań 14. kolejki lubelskiej IV ligi: Sokół Adamów – Powiślak Końskowola 0:3, Stal Kraśnik – Kryształ Werbkowice 3:1, Hetman Zamość – Lublinianka Lublin 0:1, Górnik II Łęczna – MKS Ryki 4:1, Roztocze Szczebrzeszyn – Łada 1945 Biłgoraj 2:0, Tomasovia Tomaszów Lubelski – Lewart Lubartów 1:2, EKO Różanka – pauza.