Weekendowa edukacja proobronna

  • 9.11.2017, 13:23
  • AN
Weekendowa edukacja proobronna
Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych pozyskał nowego partnera do edukacji proobronnej. Jest nim Legia Akademicka KUL. Wspólnie z tym stowarzyszeniem szkoła zorganizowała w miniony weekend w Lublinie szkolenie unitarne dla uczniów klas pierwszych oraz programowe strzelanie bojowe dla klas drugich w Piaskach.

Przedsięwzięcie spotkało się z dużym zainteresowaniem młodzieży z klas mundurowych. W Lublinie zameldowało się 41 uczniów, którzy wspólnie z grupą studentów wzięli udział w intensywnych, całodobowych zajęciach proobronnych. Odbywały się one w systemie skoszarowanym. W skład szkolenia wchodziły następujące tematy: Regulamin Sił Zbrojnych RP w teorii i praktyce, musztra, zajęcia strzeleckie, taktyka pola walki, ćwiczenia przeciwchemiczne oraz elementy uzupełniające: ćwiczenia z zakresu alarmu przeciwpożarowego w nocy. Zajęcia wyróżniały się dużą dynamiką i wymagały od kursantów sporej odporności na wysiłek fizyczny i sytuacje stresowe. Były prowadzone przez instruktorów Legii Akademickiej KUL. Z ramienia szkoły opiekę merytoryczną i wychowawczą sprawował por. rez. SG Henryk Józiuk.

Szkolenie stanowi początek współpracy Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych ze stowarzyszeniem. W przyszłości uczniowie będą mogli zasilić szeregi Legii Akademickiej KUL.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe