Jest album Ms. Obsession

  • 9.11.2017, 09:14 (aktualizacja 09.11.2017 09:40)
  • AN
Jest album Ms. Obsession
27 października odbyła się premiera albumu Ms. Obsession, czyli chełmianki Aleksandry Warchoł. Krążek artystki promuje piosenka Tabu, której można posłuchać m.in. na kanale youtube.

- Tabu to utwór zaczepny, demaskujący, mówiący o podwójnej moralności. Staram się w nim sprowokować społeczeństwo do spojrzenia w lustro. Nikt z nas nie jest kryształowy, a mimo to często oceniamy, dając sobie prawo do pokazywania palcem i wykluczania innych - mówi o swojej piosence Ms. Obsession. - Gra pozorów, udawanie, sztywna etykieta kończy się dla wielu na hucznej imprezie, gdzie pod wpływem napojów wyskokowych zaczynają odpadać maski. Pytanie, ile ich jest i ile z nich zdoła się odkleić.

Jak mówi artystka, nasze społeczeństwo wydaje się mieć sporo tematów tabu, co utrudnia dialog, czasem ogranicza wolność słowa, a wielu osobom odstającym od powszechnych "reguł" uniemożliwia życie w zgodzie ze sobą.

- Pisząc i produkując ten utwór, starałam się stworzyć pewien dualizm – mocna "betonowa" warstwa perkusyjno-basowa przeciwstawiona jest kolażowi dźwięków i sampli z zupełnie innej, jaskrawej rzeczywistości. Całość zmierza do wyzwolonego szaleństwa, tak jak w teledysku; od fraka do nagiej prawdy - tłumaczy.

​"Manekin" to bardzo nowatorska i odważna propozycja muzyczna. Artystka zaprasza słuchaczy do intrygującego świata barwnych, elektronicznych brzmień, przenikliwych, ambitnych tekstów, wyśpiewanych szeroką paletą barw. Połączenie tych elementów pozwala wejść w odmienne światy poszczególnych utworów. Baśniowa lekkość przeplata się tu z wyrazistością rapowanych partii, by zanurzyć się w miękkiej, onirycznej refleksji nad rzeczywistością, której kształt wydaje się rozmyty.

Podobno inspiracją do powstania materiału były nie tylko obserwacje i doświadczenia artystki, ale też twórczość takich postaci jak: David Lynch, Salvador Dali czy Michaił Bułhakow. Do powstania materiału przyczyniło się wielu zdolnych producentów: SOTEI, En2ak, Teielte, ka-meal, WTRDPS oraz duet Dustplastic. Miksem zajął się Rafał Smoleń.

Aleksandra Warchoł pochodzi z Chełma. Jej muzyczna tożsamość kształtowała się od najmłodszych lat. Poszukiwała ciekawych doświadczeń i nieszablonowych postaci, z którymi mogła zagłębić się w twórczy świat. To pchnęło ją w stronę buntowniczego punk-rocka, by następnie wyrzucić na skraj odmiennej, soulowej galaktyki, która z czasem zanurzyła się w elektronicznych dźwiękach.

Ms. Obsession w 2013 roku stworzyła utwór "Borderline" do muzyki Tricky`ego, w 2016 roku miała przyjemność wystąpić z zespołem Sotei w Studiu imienia Agnieszki Osieckiej w Radiowej Trójce, a w marcu 2017 zakwalifikowała się do półfinału International Songwriting Competition. Ms. Obsession ma na koncie samodzielnie wyprodukowaną i wydaną płytę "Lovely Fear" (2013) oraz kilka kolaboracji z producentami polskiej sceny elektronicznej.

 Album "Manekin" ukazał się dzięki wygranej w konkursie radiowej Czwórki: "Wydaj płytę z Będzie Głośno".

 

AN

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe