Krasnostawianie biegali w Kijowie

Blisko 1000 osób uczestniczyło w Wizz Air Kyiv City Marathon, jednym z największych biegów na Ukrainie. W zmaganiach wystartowali również reprezentanci klubu Stowarzyszenie Krasnystaw Biega.

Autor: Stowarzyszenie Krasnystaw Biega

Impreza w Kijowie składała się z kilku biegów na różnych dystansach. W klasycznym maratonie dobry wynik uzyskał Ireneusz Hawryluk, który z czasem 3 godz. 12 min i 17 sek. uplasował się na 58. miejscu. Nieco dalej sklasyfikowany został Michał Moniakowski. Wyścig ukończył w 3 godz. 53 min i 26 sek., co dało mu 397. miejsce.

Równolegle rozegrano również półmaraton. Dobry wynik uzyskał Jarosław Jagniontkowski, który z czasem 1:28,19 sek. zajął 46. miejsce. Zbigniew Oleszczuk dobiegł do mety w 1:48,07 sek. (485. miejsce), a Kazimierz Sysa w 1:48,17 sek. (486. miejsce; 4. miejsce w kategorii wiekowej M-60). W półmaratonie uczestniczyło 1800 zawodników i zawodniczek.

Na dystansie 10 km wystartował z kolei Marcin Bida. Bieg ukończył w czasie 44 min i 44 sek., zajmując 46. miejsce na 1200 uczestników.