Chełm: Sztuka była niezła, a więc...

  • 8.11.2017, 09:04
  • AN
Chełm: Sztuka była niezła, a więc...
Projekt artystyczny Niezła Sztuka będzie miał swój dalszy ciąg. Artyści zaangażowani w przedsięwzięcie chcą, aby w przyszłym roku odbyła się kolejna edycja. Liczą też na to, że przyłączy się do nich jeszcze większa grupa osób.

Uczestnicy projektu spotkają się 24 listopada o godz. 18 w Chełmskiej Bibliotece Publicznej, aby podsumować pierwszą edycję wydarzenia i... porozmawiać o kolejnej.

- Spotkanie ma charakter otwarty. Może przyjść na nie każdy, kto chciałby zaangażować się w Niezłą Sztukę i ma mnóstwo fajnych pomysłów wpisujących się w charakter tego wydarzenia - zachęcają realizatorzy projektu. - Chcemy wsłuchiwać się w głosy twórców, aby druga edycja Niezłej Sztuki była jeszcze lepsza i ciekawsza. Mamy też nadzieję, że już nie będzie tylko chełmska, ale uda się do niej zaangażować twórców z okolicy. 

Dotychczas nie było okazji, aby podsumować lipcowy festiwal, przyjrzeć się z boku, jak to wyglądało, obejrzeć zdjęcia, pogadać o tym, co wyszło, a co można było zrobić lepiej. A ponieważ sztuka towarzyszy jej twórcom zawsze i wszędzie, podczas tego spotkania będzie można m.in. posłuchać na żywo muzyki, lepiej się poznać.

Pomysłodawcom projektu marzy się, żeby Niezła Sztuka stała się platformą do promowania twórców, pretekstem do wyjmowania z szuflad wierszy i czytania ich na placu nie z okazji święta czy jakiejś akcji, tylko z potrzeby dzielenia się własną poezją, cząstką siebie...

W organizację pierwszej edycji wydarzenia zaangażowanych było ponad 20 osób. Podczas dwóch dni festiwalowych odbyło się pięć koncertów, osiem wernisaży, był nocny seans filmowy, pokaz filmowego makijażu oraz wycieczka śladami chełmskich kin.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe