Krasnystaw: Proboszcz z pasją

  • 7.11.2017, 14:13 (aktualizacja 09.11.2017 15:56)
  • GD
Krasnystaw: Proboszcz z pasją
Proboszcz Henryk Kapica zaprezentował się parafianom i miłośnikom kultury z nieznanej dotąd strony. Ksiądz dziekan ujawnił pasję do fotografowania. W Powiatowej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę zdjęć, na których uwiecznił rezerwat Wodny Dół.

Na otwarcie wystawy "Wodny Dół w obiektywie Księdza Dziekana Henryka Kapicy" przybyło liczne grono gości. Zebrani wysłuchali wierszy Stanisława Bojarczuka w interpretacji Julii Łusiak, Julii Sochackiej Julii Wojewody z pracowni teatralnej MDK. Z kolei główny bohater wydarzenia mówił o pasji fotografowania oraz swoich wędrówkach po rezerwacie.

- Poprzez zdjęcia chciałem pokazać, jak wspaniałym malarzem jest sam Bóg stwórca i w jak pięknym otoczeniu żyjemy. W rezerwacie najpiękniej jest na wiosnę, gdy można obserwować niezwykłą szatę roślinną. Nasz Wodny Dół jest wspaniałym terenem o bogatej florze i faunie - mówił ks. Henryk Kapica.

Na wystawie można obejrzeć 120 fotografii wykonanych w czasie czterech pór roku. Zdjęcia są unikalne, bo przyroda też się zmienia, rośnie, przemija, ale i odradza. Niektórych miejsc uwidocznionych na zdjęciach już nie ma.

O "Wodnym Dole" opowiedział też nadleśniczy Waldemar Czajka. Rezerwat położony jest w miejscowości Niemienice i zajmuje powierzchnię 186 ha. Został uznany za rezerwat przyrody w 1996 r.

- Całe nadleśnictwo Krasnystaw jest perełką wśród lasów Lubelszczyzny. Rosną tu  wszystkie gatunki drzew występujących w Polsce. Mamy przepiękne krajobrazy, a okolice są nazywane małymi Bieszczadami, co potwierdzają też leśnicy z różnych stron Polski, którzy odwiedzają nasz region - wyjaśniał Waldemar Czajka, szef Nadleśnictwa Krasnystaw.  

Wystawę fotografii można oglądać do końca listopada w godzinach pracy Powiatowej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie. 

 


Polecane artykuły:

Podejrzany bez aresztu, ale pod dozorem

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe