Podejrzany bez aresztu, ale pod dozorem

  • 7.11.2017, 09:02
  • GD
Podejrzany bez aresztu, ale pod dozorem
Kierowca renault podejrzany o spowodowanie wypadku, w którym zginęła 32-letnia funkcjonariuszka krasnostawskiej drogówki, pozostanie na wolności. Sąd Okręgowy w Zamościu oddalił zażalenie prokuratury na decyzję o braku tymczasowego aresztu dla Sylwestra A., który staranował policyjny radiowóz.

O areszt dla 31-letniego mieszkańca gminy Fajsławice wnioskowała Prokuratura Rejonowa w Krasnymstawie. Krasnostawski sąd jednak uznał, że wystarczającym środkiem zapobiegawczym wobec Sylwestra A. będzie dozór policyjny. Śledczy zaskarżyli to postanowienie, ale 30 października ich zażalenie zostało rozpatrzone negatywnie.

Decyzja Sądu Okręgowego w Zamościu oznacza, że do zakończenia śledztwa 31-latek może przebywać na wolności. Sylwester A. musi jednak regularnie meldować się na Posterunku Policji w Fajsławicach.

Kierowca renault początkowo przyznał się do winy, ale później wyjaśniał, że chciał w ten sposób uniknąć aresztu. Nie czuje się odpowiedzialny za spowodowanie wypadku. Sugeruje, że z powodu śmierci policjantki na służbie, policja i prokuratura chcą szybko znaleźć sprawcę i zrobić z niego kozła ofiarnego. Uważa, że do tragedii przyczynił się radiowóz, który stał w nieodpowiednim miejscu. Śledczy mają sprawdzić, czy policjanci działali zgodnie z procedurami.

 


Podobne artykuły:

Krasnystaw: Policjantka zginęła na służbie

Podejrzany o śmierć policjantki przerywa milczenie

GD
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe