gm. Włodawa: Uziemieni przez bagnistą drogę

  • 6.11.2017, 11:43
  • TWA
gm. Włodawa: Uziemieni przez bagnistą drogę
Dzieci ze Żłobka przez cały tydzień nie chodziły do szkoły. Dorośli nie mogli wydostać się z posesji, aby pojechać do miasta po zakupy.

- Taką mamy drogę. Jedno wielkie bagno. Nawet w wysokich kaloszach trudno nią przejść, a wójt nic z tym nie robi – poskarżyli się nam w piątek mieszkańcy Żłobka.

Zbulwersowani zadzwonili do naszej redakcji, prosząc o interwencję, bo jak twierdzą, wójt chyba nie chce im pomóc. Sami nie poradzą sobie z tym problemem.

- Już nie wiemy, co mamy robić i do kogo pójść z prośbą o pomoc – przekonywali nasi rozmówcy. - Droga jest w bardzo złym stanie. I nie chodzi o kilka czy kilkadziesiąt metrów. Do drogi powiatowej, którą jeździ autobus szkolny, mamy 2 km. Na naszą drogę autobus nie wjeżdża, bo grzęźnie. Sami też nie możemy wyjechać z posesji, bo samochody osobowe topią się w błocie. Nawet przejść jest bardzo trudno. Dzwoniliśmy do przedsiębiorcy, który utwardza drogi gruzobetonem, ale bez zlecenia wójta nie przyjedzie – dodaje jedna z naszych rozmówczyń.

Mieszkańcy Żłobka przekonują, że z tym problemem zmagają się od wielu lat. W ubiegłym roku przez wszechobecne błoto dzieci przez kilka dni nie uczęszczały do szkoły. Grupa mieszkańców pojechała wtedy na sesję rady gminy, aby wykrzyczeć swoje racje. Wówczas za pieniądze z funduszu sołeckiego zakupiono kilka wywrotek skruszonego gruzobetonu i utwardzono nim około 300 m odcinek.

- Wójt obiecał wtedy, że drugie tyle nam dołoży, ale na obietnicach się skończyło. A my jak grzęźliśmy w błocie, tak grzęźniemy. Wstyd, żeby w XXI wieku droga gminna była w takim stanie. Co się stanie, kiedy któryś z mieszkańców będzie potrzebował pomocy lekarskiej? Karetka nie dojedzie. Czy włożymy chorego na wóz i wywieziemy do głównej drogi? - pytają zdesperowani mieszkańcy Żłobka. I twierdzą, że czują się ludźmi gorszej kategorii.

 

O komentarz poprosiliśmy wójta gminy Włodawa Tadeusza Sawickiego. Jego wypowiedź najdziecie w najnowszym numerze Super Tygodnia Włodawskiego.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe