Jak znaleźć najlepszą lokatę w banku?

  • 3.11.2017, 16:11 (aktualizacja 22.01.2018 13:05)
  • Grupa Tipmedia
Jak znaleźć najlepszą lokatę w banku?
Dzięki lokatom bankowym możemy zarabiać dodatkowe pieniądze bez ryzyka. Jednak nie każdy bank jest w stanie zagwarantować nam dobre oprocentowanie lokat. Jak znaleźć najlepszą lokatę, która będzie mogła zagwarantować nam najlepsze zyski?

Lokaty bankowe są jedną z popularnych form oszczędzania, chociaż nie gwarantują bardzo dużej stopy zwrotu – aktualnie oprocentowanie lokat plasuje się na poziomie od 1% do 3,5%, z tym, że najwyższe oprocentowanie nie jest dostępne dla każdego klienta.

Na co patrzeć przy doborze lokaty bankowej?

Zdecydowanie najlepsze warunki czekają na nas wtedy, gdy będziemy nowym klientem banku. To właśnie wtedy możemy założyć lokatę na oprocentowanie powyżej 2%, które może przekraczać nawet 3%. Oczywiście, zyski nie będą wtedy spektakularne, ale to zawsze większy zarobek niż lokaty mające 1%, a nawet mniej.

Gdy chcemy zarobić najwięcej, sprawdzajmy oprocentowanie lokat. Pamiętajmy jednak o tym, że z założeniem takiej wysokooprocentowanej lokaty mogą być związane określone warunki do spełnienia. Wśród nich znajdują się między innymi: konieczność założenia konta bankowego, limit kwoty lokaty, limit terminu lokaty, limit liczby lokat. Najczęściej maksymalnie możemy ulokować kwotę rzędu 10 000 czy 20 000 złotych na 1-2 miesiące. Jeden klient może mieć tylko jedna lokatę.

Sprawdźmy również, czy lokata jest odnawialna czy nieodnawialna – odnawialna będzie kontynuowana po zakończeniu terminu. Również sprawdźmy, co stanie się wtedy, gdy będziemy chcieli wycofać pieniądze z lokaty wcześniej.

Skorzystaj z rankingu lokat

Jeśli chcesz znaleźć dobrą lokatę jeszcze łatwiej, skorzystaj z internetowych rankingów lokat. Dzięki nim można przejrzeć wszystkie aktualne oferty i wyselekcjonować taką, która będzie dla nas najbardziej atrakcyjna. Ranking lokat poda nam nie tylko oprocentowanie, ale również będziemy mogli sprawdzić dodatkowe warunki umowy.

Dzisiaj lokaty można założyć również przez internet – wystarczy tylko wybrać odpowiednią ofertę, a potem wykonać czynności wskazane na stronie banku.

Tekst przygotowany przez: Creditos en linea oraz Lån

 

Artykuł sponsorowany

Grupa Tipmedia
Podziel się:

Pozostałe