Folia czy szkło hartowane

  • 3.11.2017, 13:32 (aktualizacja 03.11.2017 13:36)
  • artykuł partnera
Folia czy szkło hartowane
Współczesne telefony pozwalają nam na łączenie wielu funkcji w jednym, niewielkim urządzeniu. Możemy swobodnie dzwonić, robić zdjęcia słuchać radia, a także przeglądać internet. W obecnych czasach trudno jest sobie wyobrazić życie bez ukochanego smartfona, niestety jego użytkowanie wiąże się również z ryzykiem.

Uszkodzenie wyświetlacza

Uszkodzenie lub pęknięcie wyświetlacza jest jedną z najpopularniejszych usterek telefonów. Wystarczy chwila nieuwagi, strącenie urządzenia z blatu lub nieporadne wyjęcie z kieszeni, aby narazić się na wysokie koszty naprawy. Cena wymiany wyświetlacza jest bardzo różnorodna, zależy od lokalizacji, cenników punktu oraz rodzaju telefonu. W niektórych aparatach wymiana „szybki” wiąże się z wydatkiem dochodzącym nawet do 50% wartości smartfona. Takiej sytuacji warto sobie oszczędzić.

Zabezpieczenie ekranu

Na szczęście możemy się zabezpieczyć przed przypadkowym pęknięciem wyświetlacza. Podstawową ochronę uzyskamy przez zakup wygodnego etui, które uchroni cały aparat przed uszkodzeniem, a dodatkowo ogranicza ślady użytkowania. Doskonałym uzupełnieniem tego typu osłony będzie również folia lub szkło hartowane. Jednak na wstępie warto wiedzieć, jaka jest różnica i którą ochronę wybrać?

Folia ochronna

Pierwszym wyborem może być samoprzylepna folia ochronna. Rozwiązanie to jest tanie i zapewnia podstawową ochronę przed pęknięciem i porysowaniem. Niestety osłona tego typu posiada również wady. Ogranicza kąt widzenia i nierzadko zmienia kolor wyświetlacza, co jest szczególnie odczuwalna przy bardzo słonecznej pogodzie.

Wybierając folię ochronną, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dopasowanie produktu do naszego telefonu. Lepiej nie bazować na uniwersalnej osłonie. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie artykuł dedykowany do naszego telefonu, dzięki temu folia nie będzie zachodziła na inne elementy smartfonu.

Montaż folii jest bardzo łatwy. Wystarczy oczyścić ekran, a następnie zdjąć warstwę ochronną z folii i umieścić produkt na wyświetlaczu. Artykuł trzeba dobrze rozprowadzić na ekranie, by uniknąć pęcherzyków powietrza.

Szkło hartowane

Niezależnie od tego, czy wybierzemy folię ochronną, czy szkło hartowane powinniśmy odwiedzić sklep: stilgut.pl . Firma posiada bardzo duży asortyment uniwersalnych oraz dedykowanych do telefonów. Oferowane produkty charakteryzują się wysoką jakością, a także atrakcyjnymi cenam

Szkło hartowane stanowi znacznie lepszą ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jest odporne na rysowanie i ścieranie. Poziom twardości osłony jest określany według 10-stopnionwej skali Mohsa. Tym samym szkło na telefon powinien posiadać twardość na poziomie H8 – H9.

Zaletami szkła hartowanego jest minimalizacja zniekształceń w kolorze i wyglądzie ekranu. Produkt jest często na tyle odporny, że jego żywotność przekroczy czas użytkowania telefonu. Warto również podkreślić, że montaż szkła jest bardzo łatwy i nie naraża na powstanie pęcherzyków.

Decydując się na osłonę w postaci szkła hartowanego, trzeba liczyć się z wyższymi kosztami niż w przypadku folii. Jednak należy podkreślić, że inwestycja tego typu zapewni zdecydowanie większą wytrzymałość standardowego ekranu.

artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe