Taniec znów opanował Siennicę (zdjęcia+wideo)

Ósma edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Wójta Gminy Siennicy Różana Rytm 2017 zgromadziła prawie 170 par tanecznych z całego kraju. Wydarzeniu towarzyszyły Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego PTT.

Sobotnią rywalizację rozpoczęły najmłodsze pary taneczne, które nie posiadają jeszcze uprawnień zawodniczych. W starszych kategoriach niektóre pary startowały w Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego PTT.

Z naszego regionu najlepiej w mistrzostwach zaprezentowali się Daria Gawlik i Jakub Koguciuk reprezentujący Chełmskie Centrum Tańca RYTM. Wytańczyli trzecie miejsce w kategorii open powyżej 18 lat i stylu standardowym. Ta sama para w podobnej kategorii wygrała OTTT o Puchar Wójta Siennica Różana.

Zobaczcie migawki z tanecznego wydarzenia w Siennicy Różanej!

roztanczona_siennica_2017.mp4

Wysokie miejsce zajęli również inni tancerze chełmskiego Rytmu: Patrycja Nowacka i Bartłomiej Przebierowski (drugie miejsce do 10-11 lat, kat. G komb.), Nikola Grochowska i Łukasz Korol (drugie miejsce do 12-13 lat, kat. G komb.), Patrycja Joachimowicz i Szymon Mazurek (trzecie miejsce do 12-13 lat, kat. G komb.), Roksana Paralusz i Seweryn Hałaj (trzecie miejsce powyżej 15 lat, kat. D styl standardowy) oraz Weronika Sokół Daniel Pietryjas (drugie miejsce powyżej 15 lat, kat. B styl latynoamerykański).

Wśród tancerzy ze szkoły TAKT Chełm miejsca na podium zajęli: Aleksandra Czyż i Mateusz Grzeluk(pierwsze miejsce do 12-13, kat. F komb.), Magdalena Pietrykowska i Jan Kędzierawski (drugie miejsce do 14-15, kat. E+F komb.), Weronika Sikorska i Mikołaj Łokiński (drugie miejsce do 14-15, kat. D styl latynoamerykański). W Mistrzostwach Okręgu Lubelskiego dwa srebrne medale zdobyli Patrycja Koziej i Jakub Ungert (do lat 12-13, kategoria open w stylu standardowym i stylu latynoamerykańskim).

Organizatorami wydarzenia byli: Polskie Towarzystwo Taneczne Okręg Lubelski, Chełmskie Centrum Tańca RYTM, Urząd Gminy Siennica Różana i Centrum Kultury w Siennicy Różanej.