Stop łysieniu! Bezbolesny przeszczep

  • 30.10.2017, 16:30 (aktualizacja 30.10.2017 18:37)
  • Artykuł sponsorowany
Stop łysieniu! Bezbolesny przeszczep
Rozmowa z lek. med. Tomaszem Galkiem, specjalistą chirurgii ogólnej z Przychodni DENTADO w Chełmie, o najnowszej metodzie przeszczepiania włosów.

- Jaka jest najczęstsza przyczyna utraty włosów?

- Główną przyczyną utraty włosów są androgeny – hormony płciowe. Mieszki włosowe są wrażliwe na ich działanie. Androgeny, a głównie pochodna testosteronu – dihydrotestosteron, osłabiają mieszki włosowe, a w konsekwencji powodują wypadanie włosów. Łysienie androgenowe jest przyczyną utraty włosów u ponad 70 proc. mężczyzn i 40 proc. kobiet. Androgeny są odpowiedzialne za powstawanie tzw. zakoli i łysiny na czubku głowy u mężczyzn, u kobiet zaś powodują przerzedzenie włosów na szczycie głowy.

- Jak można temu zaradzić?

- Jedną z najnowszych metod, znanych dopiero od trzech lat w Europie, jest zastosowanie systemu Regenera Activa, wykorzystującego autologiczny przeszczep komórek. Pacjent jest jednocześnie dawcą oraz biorcą przeszczepu. System został stworzony do uzyskiwania zawiesiny komórek progenitorowych, zdolnych do regeneracji tkanek.

- Jakie są zalety tej metody?

- System jest prosty i efektywny. Pozyskanie materiału do przeszczepu trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy jedna sesja terapeutyczna, a efekty widoczne są już po miesiącu od wykonania zabiegu. Można go powtórzyć po 2-3 latach, by zapobiec dalszemu wypadaniu włosów i łysieniu typu androgenowego.

- Jak przeprowadza się taki zabieg?

- Lekarz pobiera niewielki wycinek skóry o średnicy 2,5 mm, z okolicy karku, na linii włosów. Jest to miejsce, które łysienie androgenowe dotyka w najmniejszym stopniu. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a więc jest bezbolesny.

- Jaka jest przewaga nowej metody nad dotychczas stosowanymi?

- Ponieważ materiał do przeszczepu pobierany jest ze skóry owłosionej, gdzie znajdują się mieszki włosowe, jest on znacznie skuteczniejszy w uzyskiwaniu nowych włosów niż dotychczasowe metody oparte na próbkach krwi pacjenta.                     

Rozm.: DOR

Efekty kliniczne

Zdjęcia zostały wykonane przed i 30-60 dni po zabiegu Regenera Activa®

Artykuł powstał przy współpracy z lek. med. Tomaszem Galkiem, spec. chirurgiem ogólnym: www.dentado.pl

 

Artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe