Naukobus zawita do Chełma

  • 25.10.2017, 10:43
  • AN
Naukobus zawita do Chełma nauka.gov.pl
W dniach 26-27 października do Przedszkola Miejskiego nr 8 w Chełmie przyjedzie Naukobus. Będą ciekawe eksperymenty i doświadczenia dla najmłodszych.

Naukobus to projekt edukacyjny realizowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik. Jest to mobilna wystawa z kilkudziesięcioma eksponatami, które pozwalają najmłodszym w ciekawy i atrakcyjny dla nich sposób przeprowadzać doświadczenia czy poznawać ciekawostki z różnych dziedzin nauki.

Naukobus odwiedza szkoły i przedszkola w całej Polsce, a w październiku przyjedzie właśnie do Chełma. Ta wizyta jest nagrodą dla laureata konkursu "Mistrz KMO". W ubiegłym roku zdobyła go Barbara Foryt, opiekunka Klubu Młodych Odkrywców "Pchełki" i koordynator Chełmskiej Sieci Klubu Młodego Odkrywcy.

– Podczas dwudniowej wizyty stacje badawcze rozstawione w przedszkolu będą dostępne dla dzieci i rodziców przez 6 godzin dziennie – mówią organizatorzy. – Zaprosiliśmy na warsztaty grupy sześciolatków ze wszystkich przedszkoli miejskich oraz pierwsze klasy ze szkół podstawowych. Warsztaty pod opieką animatorów Centrum Nauki Kopernik to możliwość samodzielnego eksperymentowania oraz odkrywania praw nauki. Uczestnicy otrzymają także "Poradnik młodego naukowca" z doświadczeniami, które mogą przeprowadzić w domu. Do Przedszkola Miejskiego nr 8 przyjadą także edukatorzy, którzy prowadzą warsztaty dla nauczycieli.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe