Młodzi karatecy znów błysnęli formą

Kolejny udany występ zanotowali młodzi zawodnicy z Chełmskiego Klubu Karate Kyokushin. Podopieczni Pawła Pędzińskiego wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Karate w Leżajsku i wywalczyli w nim dwa medale.

W zawodach startowało ok. 150 zawodników i zawodniczek z różnych części Polski. Chełmski Klub Karate Kyokushin wystawił do rywalizacji pięcioro swoich reprezentantów. Świetnie w kategorii kadetów młodszych spisał sięMaciej Seniuk, który po czterech wygranych pojedynkach stanął na najwyższym stopniu podium. Złoty medal zdobyła także Karolina Semeniuk, startująca w kategorii kadetek. Młoda podopieczna trenera Pawła Pędzińskiego (III Dan) wygrała trzy walki.

Pecha w losowaniu miała Julia Szeremeta. Chełmianka trafiła na Justynę Krostę z Niepołomickiego Klubu Kyokushin Karate, która wygrała eliminacje do mistrzostw Europy w Kielcach i będzie reprezentowała Polskę na tych zawodach (odbędą się one 11 listopada).

- Julka stoczyła bardzo dobrą walkę. Walczyła ambitnie, z olbrzymim zaangażowaniem i do sukcesu zabrakło jej niewiele. Nasza zawodniczka przegrała dopiero po dogrywce. Justyna Krosta oczywiście wygrała tę kategorię (do 55 kg) – relacjonuje trener Pędziński.

Poza podium znaleźli się także Igor Rondość i Adrian Semeniuk. Ten pierwszy, mimo że był faworytem w swoim starciu, nie zaprezentował najwyższej formy i przegrał pojedynek.

Za niespełna dwa tygodnie (4 listopada) Chełmski Klub Karate Kyokushin będzie świętował 40-lecie swojego istnienia. Głównym punktem obchodów będzie 25. Międzynarodowy Turniej Karate oraz zjazd wszystkich zawodników trenujących w klubie, oraz jego filiach mieszczących się we Włodawie, Rejowcu, Sawinie, Dorohusku i Dubience.

- Wszystkich zainteresowanych z wyżej wymienionych miejscowości proszę o kontakt pod numerem tel. 608 200 353, bądź e-mailem: [email protected] w celu zgłoszenia udziału w zjeździe i pobraniu zaproszeń – mówi Pędziński, prezes ChKKK.

Z okazji Dnia Papieskiego odbyło się poświęcenie pomieszczeń salki sportowej, w której szkolą się zawodnicy Chełmskiego Klubu Karate Kyokushin. Poświęcenia dokonał ks. Tomasz z Sawina, który od miesiąca sam rozpoczął treningi w tym klubie. Duchowny przekazał trenerowi obraz Jana Pawła II.