Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama Baner reklamowy - firmy Północ Nieruchomości
Reklama Twój Agent Ubepieczenia

Jak uciec przed elektrosmogiem?

Żyjemy w świecie, w którym postęp technologii wprowadził do naszego otoczenia urządzenia, które podłączone do zasilania emitują pole elektromagnetyczne. Nieustannie jesteśmy poddawani ich reakcjom. Tymczasem elektrosmog, w którym żyjemy, negatywnie wpływa na zdrowie nasze i naszych dzieci.
Jak uciec przed elektrosmogiem?

Dynamiczny rozwój elektryfikacji sprawił, że natężenie PEM w naszym otoczeniu niejednokrotnie przekracza dopuszczalny poziom. Porównując natężenie pola elektrycznego 50 Hz panujące obecnie w naszych domach, z natężeniem sprzed 130 lat, czyli okresem wprowadzenia żarówek do naszych domów, wzrosło ono nawet milion razy.

 

Elektrosmog wytwarzany przez sztuczne pola elektromagnetyczne otacza nas nie tylko na ulicy, gdzie emitują go linie wysokiego napięcia (również te podziemne!) czy wieże przekaźnikowe telefonii komórkowej. Okazuje się, że przestrzeń mieszkalna stanowi często źródło elektrosmogu porównywalne do linii wysokiego napięcia. Szacuje się, że emisja pola EM przy przewodach i gniazdkach w mieszkaniu może osiągnąć wartość nawet 1000 V/m.

 

Używane przez nas codziennie kuchenki mikrofalowe, lodówki, suszarki, laptopy, telewizory czy telefony komórkowe emitują pola elektromagnetyczne, które nakładając się na siebie i mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników. Oddziaływanie pól elektromagnetycznych jest szczególnie szkodliwe w nocy. Ponadto często śpimy z głową w pobliżu ściany, nie będąc świadomi, że podczas braku poboru prądy w nocy, w urządzeniach wzrasta napięcie, przez co są jeszcze bardziej szkodliwe dla naszego zdrowia.

 

Pole EM może być przyczyną zawrotów i bólów głowy, mdłości, zaburzeń nastroju, przewlekłego zmęczenia, bezsenności, zakłóceń rytmu serca, pracy mięśni, mózgu i innych narządów. Badania przeprowadzone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) sklasyfikowały pole elektromagnetyczne o niskich częstotliwościach jako potencjalnie rakotwórcze dla człowieka.

 

Warto pamiętać, że:

 

  • Aby zapobiec emisji pola EM, nie wystarczy wyłączyć dane urządzenie – jeżeli pozostanie ono podłączone do sieci, wciąż będzie emitować szkodliwe częstotliwości PE.
  • Urządzenia emitujące "brudną elektryczność" powinny być oddalone od głowy przynajmniej 90 cm. To elektroniczne nianie i budziki, lampki nocne czy same gniazdka sieciowe – nie ustawiajmy łóżka swojego i swoich dzieci w ich bezpośrednim sąsiedztwie.
  • Warto otoczyć się roślinami. Kwiaty doniczkowe oczyszczają powietrze ze szkodliwych toksyn – w tym elektrosmogu.
  • Nawet 80% promieniowania emitowanego przez telefon komórkowy przenika do 5 cm w głąb mózgu dorosłego człowieka – zdrowiej jest prowadzić rozmowy w trybie głośnomówiącym lub korzystając z zestawu słuchawkowego. Nie zostawiajmy również telefonów komórkowych blisko łóżka podczas nocnego wypoczynku.
  • Kontakt z ziemią pozwala ograniczyć negatywne oddziaływanie pola EM – spacer po ogrodzie, lesie, plaży lub parku (najlepiej boso) to naturalny sposób, by "odtruć" nasz organizm, a jednocześnie "naładować" go korzystnymi częstotliwościami ziemskimi, zwanymi rezonansem Schumanna.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama