Strzelali o puchar prezydenta

  • 13.09.2017, 09:38
  • DOR
Strzelali o puchar prezydenta
Na strzelnicy PZŁ w Kumowej Dolinie 3 września odbyły się Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Chełm dla uczczenia 78. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Organizatorami było Koło LOK przy Straży Miejskiej w Chełmie i Zarząd Rejonowy LOK.

Choć aura nie była sprzyjająca, zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. W trójboju obronnym startowały drużyny z: Państwowej Straży Pożarnej, SKS Acumen, ZR LOK, Grim Reapers i Koła LOK przy Straży Miejskiej w Chełmie. Rywalizowały one w trzech konkurencjach podstawowych: karabinu kbks, pistoletu 9 mm i rzutu granatem oraz dodatkowej – karabinku AK.

W strzelaniu z kbks w kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Dorota Jasiuk, drugie Agnieszka Mech, a trzecie Karolina Całko. Natomiast wśród mężczyzn najlepszy był Jan Kuwałek, drugie miejsce ex aequo zajęli: Antoni Bojko i Marcin Łobejko, zaś trzecie Paweł Dubij. W strzeleniu z pistoletu najlepszy wynik wśród kobiet uzyskała Bernadeta Radoń, drugie miejsce zajęła Agnieszka Mech, a trzecie Magdalena Zarek. Z kolei wśród mężczyzn najcelniej strzelał Janusz Frąc, drugą lokatę zajął Marcin Łobejko i a trzeci był Robert Emerla.

Najlepsze wyniki w strzelaniu z karabinka AK uzyskali: wśród kobiet - Bernadeta Radoń a w kategorii mężczyzn – Marcin Wiktorowicz.

W klasyfikacji drużynowej: pierwsze miejsce zajęła drużyna KM Państwowej Straży Pożarnej w składzie: Paweł Krystynek, Tomasz Ważny, Marcin Łobejko i Sławomir Topka, drugie zajęło Koło LOK przy Straży Miejskiej w Chełmie w składzie: Dariusz Chromik, Jan Kuwałek, Robert Emerla i Krzysztof Giedz . Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna ZR LOK w składzie: Leszek Ligaj, Janusz Frąc, Marek Długosz i Antoni Bojko. Najlepszym strzelcem zawodów została w kategorii juniorów Patrycja Mech, a w kategorii kobiet Bernadeta Radoń, natomiast spośród panów Tomasz Ważny. Zwycięskie drużyny otrzymały dyplomy i puchary ufundowane przez Agatę Fisz, prezydent Miasta Chełm.

– Zawody strzeleckie organizowane są w naszym mieście od wielu lat przez Ligę Obrony Kraju. Cieszą się dużym powodzeniem, a dobre wyniki uzyskiwane przez zawodników potwierdzają zasadność prowadzenia tego typu działań. W ostatnim okresie obserwujemy wśród młodzieży rosnące zainteresowanie tą dyscypliną sportu. Wiele młodych osób planuje swoją przyszłość w służbach mundurowych, gdzie ważnym elementem, oprócz przygotowania merytorycznego, jest dobra kondycja i umiejętność posługiwania się bronią. Takie cechy można nabyć, uczestnicząc w zajęciach i szkoleniach organizowanych między innymi przez Ligę Obrony Kraju – podsumowuje Krzysztof Giedz.

DOR

Zdjęcia (1)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe