Dekada krasnostawskiej spartakiady

Spartakiadę Osób Niepełnosprawnych "Krasnystaw 2017" zorganizowano już po raz dziesiąty. Jubileusz został okraszony sportową rywalizacją i okolicznościowym tortem.

W zawodach wzięło udział 14 ośrodków: ŚDS Krasnystaw, DPS Krasnystaw, POW "Przystań" Włodawa, ŚDS Chełm, WTZ "Koło" Świdnik , ŚDS Hrubieszów, ŚDS Końskowola, ŚDS Janów Lubelski, ŚDS Rejowiec Fabryczny, WTZ Krasnystaw, WTZ Rejowiec Fabryczny, ŚDS "Misericordia" Lublin, SDS Nałkowskich Lublin oraz DPS Surhów.

Bieg na 60 m kobiet wygrała Anna Kister (ŚDS Chełm). Druga była Beata Polińska (ŚDS Misericordia Lublin), a trzecia Barbara Sobocka (ŚDS Nałkowskich Lublin). Na tym samym dystansie wśród mężczyzn triumfował Kamil Prabuski (POW Włodawa) przed Tomaszem Witkowskim i Marcinem Piechockim(obaj DPS Krasnystaw)

W rzucie piłką lekarską kobiet zwyciężyła Katarzyna Komada (ŚDS Rejowiec Fabryczny). Drugie miejsce zajęła Marzena Krysa, a trzecie Marzena Kubicka (obie WTZ Świdnik). Wśród mężczyzn piłką najdalej rzucił Grzegorz Maciąg (ŚDS Misericordia Lublin). Miejsca na podium zajęli również Janusz Bulwicki(ŚDS Chełm) i Jerzy Kamiński (ŚDS Krasnystaw)

W skoku w dal najlepsi byli Iwona Krzysiak (ŚDS Nałkowskich Lublin) i Bogdan Cierach (POW Włodawa). Drugie miejsca zajęli Katarzyna Góra (ŚDS Janów Lubelski) i Mateusz Kusiak (DPS Surhów). Brązowe medale otrzymali Kinga Mazurek (ŚDS Chełm) i Marcin Kwiatkowski (DPS Krasnystaw).

W biegu sztafetowym 4x100 m najszybciej przybiegli zawodnicy DPS Krasnystaw przed drużyną Powiatowego Ośrodka Wsparcia "Przystań" we Włodawie i ŚDS Końskowola. W przeciąganiu liny bezkonkurencyjni okazali się sportowcy z POW "Przystań" Włodawa. Drugie miejsce zajął ŚDS Krasnystaw, a trzecie DPS Surhów.

Zawody sfinansowało miasto Krasnystaw oraz Krasnostawskiego Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Psychicznego i Pomocy Społecznej.