Pobiegnij dla dzieci

  • 13.09.2017, 09:14
  • DOR
Pobiegnij dla dzieci
16 września (sobota) w Chełmie odbędzie się kolejna edycja charytatywnej akcji Bieg Caritas. Trasa liczyć będzie 2,5 km, zebrane pieniądze zasilą zaś Fundusz Caritas Dzieciom.

Start i meta zlokalizowane są przy kościele pw. Rozesłania św. Apostołów w Chełmie. O godz. 10.30 rozpocznie się msza święta, a o godz. 11.45 będzie rozgrzewka. W samo południe wyruszy rajd rowerowy, dwadzieścia minut później wystartują zaś biegacze. Aby wesprzeć akcję można: pobiec, pojechać na rowerze, lub zasponsorować udział uczestnika, pomagając przy tym podopiecznym Funduszu Caritas Dzieciom. Z funduszu finansowane jest dożywianie, operacje, stypendia, letni i zimowy wypoczynek, wyprawki szkolne dla potrzebujących dzieci z terenu archidiecezji lubelskiej. Rejestracja uczestników odbywa się poprzez stronę www.biegcaritas.pl. Prowadzona będzie również w dniu biegu.

Uczestnicy mają do wyboru trzy rodzaje biegu: biały, srebrny i złoty. Sami szukają sponsorów do poszczególnych odcinków, przy czym bieg biały to koszt 150 zł (5 odcinków po 30 zł), srebrny – 500 zł (5 odcinków po 100 zł), złoty – 1000 zł (5 odcinków po 200 zł), tu liczba miejsc jest ograniczona. Znalezienie sponsorów na wszystkie odcinki biegu nie jest warunkiem koniecznym do udziału w imprezie.

- Do tej pory chełmianie licznie uczestniczyli w biegu. Zawsze było ponad 100 zawodników. Mamy nadzieję, że tak będzie również i w tym roku – mówi Marzena Kwiatek, koordynator Biegu Caritas w Chełmie. – Nie ma znaczenia kolejność przybycia na metę, choć cieszymy się, gdy ktoś przybiegnie jako pierwszy, ale nie to jest najważniejsze. Każdy w tym biegu jest zwycięzcą, a największym są dzieci, którym będziemy mogli pomóc – dodaje pani koordynator.

 

Na wydarzenie możecie zapisać się TUTAJ!

DOR
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe