Włodawa dostanie dotację na solary

  • 13.09.2017, 09:05 (aktualizacja 18.09.2017 09:44)
  • TWA
Włodawa dostanie dotację na solary
Urząd Marszałkowski w Lublinie pozytywnie rozpatrzył protest władz miejskich i przyznał Włodawie dofinansowanie montażu kolektorów słonecznych. Realizacja inwestycji rozpocznie się w przyszłym roku. Na razie jeszcze nie wiadomo, ile wyniesie wkład własny mieszkańców.

Przed kilkoma dniami Urząd Marszałkowski w Lublinie podał oficjalne stanowisko w sprawie projektu miejskiego dotyczącego montażu kolektorów słonecznych. Wniosek uzyskał 100 punktów na 100 możliwych. Oznacza to, że zostanie dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, ponieważ nasza konsekwencja się opłaciła. Naszym zdaniem, wniosek został błędnie oceniony pod względem formalnym. Złożyliśmy protest, który zarząd województwa lubelskiego zaakceptował i przyznał nam rację. Projekt otrzymał komplet punktów, więc mogę zapewnić wszystkich, którzy składali ankiety i podpisywali wstępne umowy, że solary będą montowane już w przyszłym roku – mówi Krzysztof Małecki, sekretarz Urzędu Miejskiego we Włodawie.

Kolektory zamontowane zostaną na 398 posesjach prywatnych. Będą to urządzenia o różnej mocy, w zależności od zapotrzebowania na energię cieplną w danym budynku. Natomiast do wyliczenia tej energii brana będzie pod uwagę m.in. liczba mieszkańców.

Ostateczne koszty montażu urządzeń oraz wielkość wkładu własnego mieszkańców nie są jeszcze znane.

- Dopiero po rozstrzygnięciu przetargu na wyłonienie wykonawcy poznamy cenę pojedynczego solaru. Dzisiaj trudno jest mówić o kosztach, gdyż jest aż dziesięć różnych typów instalacji i nie wiemy, który będzie montowany. Ważne też, czy urządzenie zostanie zamontowane na ścianie budynku, czy na ziemi. O szczegółach poinformujemy mieszkańców odrębnymi pismami – dodaje Małecki.

Realizacja projektu przewidziana jest w latach 2018-2019.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe