Gm. Włodawa: Mieszkańcy Żukowa kontra wójt

  • 13.09.2017, 08:59
  • TWA
Gm. Włodawa: Mieszkańcy Żukowa kontra wójt
Mieszkańcy Żukowa domagają się od wójta, aby wykupił prywatną działkę sąsiadującą z budynkiem świetlicy wiejskiej. - Chcielibyśmy powiększyć plac przy świetlicy, bo nawet nie mamy gdzie zorganizować imprezy – tłumaczył sołtys Wiesław Koszot.

Spór toczy się o posesję graniczącą z działką gminną, na której jest świetlica wiejska w Żukowie. Problem polega na tym, że prywatna działka ma nieregularny kształt, częściowo sięga aż do samego budynku świetlicy.

- Z poprzednim właścicielem nieruchomości mieliśmy zawarte porozumienie, na mocy którego nie grodził on działki do samej ściany. Zostawił pewną część, aby wokół świetlicy można było swobodnie przejść – wyjaśniał podczas sesji wójt Tadeusz Sawicki.

Jakiś czas temu właściciel posesji zmarł. Spadkobiercy chcą uregulować stan prawny nieruchomości i ją sprzedać. Mieszkańcy Żukowa obawiają się, że nowy właściciel przesunie ogrodzenie do granicy swojej działki, czyli do samej świetlicy. Aby temu zapobiec, rada sołecka Żukowa wystosowała list do wójta. Proszą w nim, aby to gmina wykupiła posesję. Z kolei wójt ma inny pomysł.

- Moglibyśmy przejąć nieodpłatnie część prywatnej działki, prostując w ten sposób granicę. W zamian taką samą powierzchnię odstąpilibyśmy z gminnej działki – dodał wójt.

Ten pomysł nie podoba się mieszkańcom. Interesuje ich tylko wykup posesji przez gminę.

- Działka przy świetlicy jest tak mała, że nawet niewielkiej wiejskiej imprezy nie mamy gdzie zorganizować. Jako rada sołecka wnioskujemy, aby gmina wykupiła tę posesję z przeznaczeniem części terenu na potrzeby świetlicy. Pozostałą część działki można będzie wycenić i sprzedać – przedstawił swoje racje sołtys Wiesław Koszot.

TWA
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe