MOPR kupuje samochód

  • 13.09.2017, 08:32
  • AN
MOPR kupuje samochód
W ubiegły piątek dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie podpisał umowę projektową, w ramach której ośrodek zakupi samochód do przewozu osób niepełnosprawnych. To będzie pierwsze tego typu auto "na stanie" MOPR.

Chodzi o realizację projektu w ramach programu wyrównywania różnic między regionami, dofinansowanego ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Umowa dotyczy zakupu samochodu do przewozu osób niepełnosprawnych, przebywających w mieszkaniach chronionych.

- Mieszkania chronione podlegają pod nasz ośrodek. Zdecydowaliśmy ubiegać się o to dofinansowanie, ponieważ tego typu samochód jest tym mieszkańcom bardzo potrzebny. Dzięki niemu będą mogli wspólnie wyjeżdżać na zakupy, do kościoła, czy może nawet na krótkie wycieczki - tłumaczy Artur Juszczak, dyrektor MOPR.

MOPR otrzymał dofinansowanie w wysokości 80 tys. zł. Musi jednak wnieść 40 tys. zł  wkładu własnego.

- Na zakup samochodu mamy czas do końca czerwca, ale nie zamierzamy tak długo czekać. Chcemy jak najszybciej rozpocząć procedurę przetargową i sfinalizować to przedsięwzięcie, bo ludzie czekają - dodaje dyrektor.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe