Nowe asfalty bliżej starosty

  • 12.09.2017, 08:54 (aktualizacja 15.09.2017 14:37)
  • DBEZ
Nowe asfalty bliżej starosty
Nie wyszła powiatowi inwestycja na terenie gmin Chełm i Kamień. Urzędnicy biorą się więc za składanie wniosków na inne drogi. Będą budowane w okręgu wyborczym starosty Deniszczuka.

Nowe wnioski na dofinansowanie z budżetu państwa będą dotyczyły dróg w gminach Wierzbica i Sawin. Powiat nie zamierza już wracać do koncepcji wylania asfaltu z Ignatowa do Rożdżałowa w gminach Chełm i Kamień. Przepadła 3-milionowa dotacja i niepotrzebnie wykonano projekty na budowę zatok i przejść dla pieszych, których na razie na pewno nie będzie. Rezygnacja powiatu ze schetynówki wzbudziła też spore oburzenie w gminie Kamień.

- Jaki koń jest, każdy widzi - mówi wójt Kamienia Roman Kandziora. - Projekt powiatu na naszą schetynówkę miał wysoką punktację. Można było rozstrzygnąć przetarg na jej wykonanie, gdy ceny wykonawców były do przyjęcia. Starosta chciał natomiast zaoszczędzić i wykazywał, że na budowę ma jedynie 6 mln zł - dodaje.

O unieważnionym przetargu pisaliśmy TUTAJ

W ubiegłym tygodniu na łamach Super Tygodnia Chełmskiego ukazało się obszerne oświadczenie Kandziory w tej sprawie. W kilka dni później na stronach powiatu pojawiła się informacja o sesji rady powiatu chełmskiego i planowanych uchwałach. Wygląda na to, że powiat będzie chciał budować schetynówkę daleko od Kamienia, w gminach Wierzbica i Sawin.

- Czy mamy starostę jedynie dla gmin Wierzbica i Sawin? Czy poza okręgiem wyborczym i gminami PSL nic nie może być zrobione? - docieka nasz Czytelnik.

Starosta Piotr Deniszczuk podkreśla, że powiatu nie było stać na rozbudowany projekt przebudowy drogi w Kamieniu. Powiat prowadzi inwestycje w gminach, które dotąd były zaniedbywane przez poprzednie władze takich jak Sawin, Wierzbica, Ruda-Huta, Leśniowice.

- Czytelnikom należy przekazać, że nie chodzi o to, żeby napisać się projektów i naskładać wniosków, ale żeby coś zrobić. Kazałem wytypować pięć odcinków dróg, które mogą otrzymać jak najwyższą punktację. Spośród nich musieliśmy wybrać dwie drogi - wyjaśnia Deniszczuk.

Już po ogłoszeniu programu sesji rady powiatu nastąpiły zmiany związane - jak wyjaśnia starosta - z ogłoszeniem kryteriów naboru wniosków. Odrzucono drogi: Karczunek i Wólka Tarnowska na terenie gm. Wierzbica i wskazano odcinki z Aleksandrówki do Serniaw i z miejscowości Chutcze do Chylina na terenie gminy Sawin. W planie jest też przebudowa drogi z Wierzbicy do Sawina przez Kozią Górę.

Ostateczną decyzję dotyczącą działań powiatu chełmskiego podejmą radni na wtorkowej sesji.

DBEZ
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe