Reforma uderzyła w nauczycieli

  • 11.09.2017, 09:44 (aktualizacja 15.09.2017 14:36)
  • AN
Reforma uderzyła w nauczycieli
Dziesięciu nauczycieli wciąż pozostaje bez pracy, 20 osób pracuje w niepełnym wymiarze. Aż 35 osób wybrało urlop dla poratowania zdrowia. - Te dane mogą wciąż jeszcze ulec zmianie - zapewnia Augustyn Okoński, dyrektor wydziału oświaty UM.

Wypowiedzenia otrzymało w maju 18 nauczycieli. Udało się zmniejszyć tę liczbę do 10. Najgorzej sytuacja wygląda w Gimnazjum nr 2, gdzie bez pracy zostały aż cztery osoby. Chodzi o nauczycieli j.polskiego, j.niemieckiego, matematyki i wf. Etatu zabrakło też dla nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 1, romanisty w I LO, informatyka i nauczyciela od podstaw przedsiębiorczości w Ekonomach, jednego nauczyciela przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych. Bez pracy została też jedna z nauczycielek w Przedszkolu Miejskim nr 8.

 Ponadto zatrudnienia nie znalazło 27 nauczycieli różnych specjalności pracujących w chełmskich placówkach oświatowych na umowach terminowych w roku szkolnym 2016/2017.

20 nauczycieli pracuje od 1 września w niepełnym wymiarze. To zdecydowanie lepiej niż zakładano. - W arkuszu kwietniowym zaplanowano zmniejszone wymiary 90 nauczycielom. Udało się to zmienić - wyjaśnia dyrektor Augustyn Okoński. - Z  kolei 16 nauczycieli będzie uzupełniało etaty w innych szkołach.

Z możliwości pójścia na urlop zdrowotny skorzystało aż 35 osób. Ta statystyka dotyczy pięciu nauczycieli  z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych. Chodzi o bibliotekarza, nauczycieli angielskiego i niemieckiego, matematyki oraz przedmiotów ekonomicznych. Aż czterech nauczycieli pochorowało się w SP nr 8. Odpoczywać będą nauczyciele: biologii, muzyki, ze świetlicy i edukacji wczesnoszkolnej. Podobnie sytuacja wygląda w II LO. O zdrowie zadbają: anglista, dwóch polonistów i wuefista.

Urlop dla poratowania zdrowia wybrało także w tym roku szkolnym trzech nauczycieli z Zespołu Szkół Technicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Z tego samego rozwiązania skorzystało dwóch nauczycieli przedmiotów zawodowych w Centrum Kształcenia Praktycznego, jeden rusycysta w Centrum Kształcenia Ustawicznego, jeden wuefista w IV LO i jeden w Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych. Na urlopie będzie też historyk z Gimnazjum nr 2, anglista ze Szkoły Podstawowej nr 7, trzech pracowników SP nr 11 i dwóch SP nr 4. Problemy zdrowotne mają też cztery panie z miejskich przedszkoli. Na urlopie będą nauczycielki PM nr 5, nr 12, nr 13 i nr 15.

Sześć osób skorzystało z możliwości przejścia na emeryturę, ustępując w ten sposób miejsca młodszym kolegom. Odpoczywać będzie nauczycielka PM nr 8, nauczyciel plastyki SP nr 11, nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej i fizyki w SP nr 1, informatyk z Ekonomów i nauczyciel przedmiotów zawodowych w Budowlance.

Ponadto 15 nauczycieli zostało przeniesionych z macierzystej placówki do innych, znajdujących się na terenie miasta.

AN
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe