Jaką szafę metalową wybrać do pomieszczenia socjalnego Twojej firmy?

  • 5.09.2017, 12:04
  • artykuł partnera
Jaką szafę metalową wybrać do pomieszczenia socjalnego Twojej firmy?
Pomieszczenia socjalne koniecznie muszą znajdować się w każdym przedsiębiorstwie. Dlatego pracodawca musi o tym pamiętać, gdyż zapisane jest to również w przepisach prawa pracy. Przy okazji musi on zwrócić uwagę na to, jakie szafki mogą się tam znaleźć. Co ciekawe cechy wyposażenia tego typu są bezpośrednio uregulowane w normach i przepisach, dlatego bardzo ważne jest odpowiednie dopasowanie szaf.

Metalowe szafy — gdzie szczególnie muszą się znaleźć?

Istnieją miejsca, które koniecznie trzeba wyposażyć w różnorodne metalowe szafy. Dlatego tak ważne jest, aby znaleźć firmę, która wykona je dla nas. W końcu będą one spełniać jednakowo funkcję reprezentatywną, podniosą komfort pracowników, a przy okazji będą po prostu funkcjonalne. Wszystkie te trzy funkcję spełnia firma fami.com.pl, u której można zamówić właśnie różne szafy metalowe. Jednak trzeba zastanowić się, gdzie tak naprawdę będą one szczególnie przydatne.

Miejsca, gdzie szafy metalowe są niezbędne

  • zakłady pracy — chodzi tutaj zarówno o szatnie, jak i o pokoje socjalne, a czasem nawet gabinety pracowników i pracodawców,
  • szkoły — coraz częściej również w Polsce pojawiają się szafki metalowe na korytarzach, w których uczniowie mogą schować najpotrzebniejsze przybory, kurtki, czy nawet buty na zmianę.
  • obiekty sportowe — również pomieszczenia socjalne, jak i szatnie dla trenujących,
  • przedsiębiorstwa — przede wszystkim w miejscach, gdzie trzeba koniecznie zmienić odzież.

Jakie szafy można znaleźć w pokoju socjalnym?

Najczęściej spotykane w pomieszczeniach socjalnych są szafy BHP oraz szafy socjalne. Dlatego koniecznie warto przyjrzeć się im bliżej, aby stwierdzić, jakie funkcje one spełniają.

Szafy socjalne kontra szafy BHP

  • Szafy socjalne — są niezwykle istotne w każdym pomieszczeniu socjalnym. Głównie, dlatego że można w nich bez problemu przechować wszelkie rzeczy prywatne, jak i te związane typowo z zajmowanym stanowiskiem pracy. Dzięki temu, że można je zamknąć, w pomieszczeniu zachowany jest porządek i tak ważna estetyka. Najważniejsze jest również to, że dobrej jakości szafki socjalne potrafią przetrwać wiele lat. Zatem nie warto na nich szczególnie oszczędzać. Najpopularniejszym tworzywem, z którego są one wytworzone, jest stal. Przede wszystkim, dlatego że zabezpieczona jest ona przed korozją. Dzięki dużej ilości takich produktów dostępnych na rynku można bez problemu znaleźć odpowiedni kolor i kształt takiej szafki.
  • Szafy BHP — szafy BHP również są niezwykle istotne w pokojach socjalnych. Sprawiają, że wyraźnie podnosi się komfort pracy, co przecież jest niezwykle ważne. Mogą być one wykorzystywana zarówno przez pracowników, jak i przez pracodawców. Obecnie występują też konkretne ubraniowe szafy BHP, które dostosowane są wielkością do naszych wymagań. W wielu przypadkach pracodawcy dają możliwość przechowywania osobom zatrudnionym w osobnych skrytkach brudnej odzieży roboczej, a w innych czystej.
artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe