Powiat włodawski dziękował za plony

  • 4.09.2017, 13:09
  • TWA
Powiat włodawski dziękował za plony
Afrykański Pomór Świń nie przeszkodził w organizacji powiatowego święta plonów, ale zepsuła je pogoda. Padający intensywnie deszcz spowodował, że niewielu mieszkańców wybrało się do Wyryk, aby podziękować za tegoroczne zbiory.

Starostami dożynek byli: Alina Tercjak-Chuk z Zahajek oraz Krzysztof Flisiak z Lipówki. Pani Alina prowadzi wspólnie z mężem Andrzejem gospodarstwo rolne o pow. 40 hektarów. Specjalizują się głównie w uprawie zbóż: pszenicy, pszenżyta i owsa. W ostatnich latach zainwestowali w nowoczesny sprzęt i maszyny rolnicze, korzystając z funduszy unijnych w ramach programu "Modernizacja gospodarstw rolnych". Ponadto pani Alina bardzo zaangażowana jest w życie społeczne i od trzech kadencji pełni funkcję sołtysa.

Krzysztof Flisiak wspólnie z małżonką Danutą także prowadzi gospodarstwo. Gruntów własnych oraz dzierżawionych mają już 90 ha. Prowadzą produkcję roślinną. Wśród upraw dominuje u nich: pszenżyto, pszenica i jęczmień oraz kukurydza i rzepak. Podobnie jak starościna, gospodarstwo mają zmodernizowane dzięki dotacji z funduszy unijnych.

Podczas niedzielnych dożynek były konkursy m.in. na najładniejszy wieniec i potrawy. Były też występy artystyczne w wykonaniu lokalnych zespołów ludowych, kabaret i koncerty.

TWA

Zdjęcia (5)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe