Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama Reklama MAREX

Powiat dziękował za plony w Rudniku (zobacz zdjęcia)

27 sierpnia tegorocznym gospodarzem Powiatowego Święta Plonów była gmina Rudnik. Funkcja starostów przypadła dożynek będą Dorocie Koziej z Kaszub i Andrzejowi Łońskiemu z Maszowa. W trakcie imprezy ogłoszono wyniki konkursów na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz na najładniejsze stoisko.
Powiat dziękował za plony w Rudniku (zobacz zdjęcia)

- Dożynki powiatowe w naszej gminie po raz ostatni odbywały się w 2004 roku - mówi sekretarz gminy Stanisław Repeć.

Uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej dziękczynnej na boisku sportowym w Rudniku. Po nabożeństwie odbędzie się powitanie gości przez wójta Tadeusza Zdunka i starostę Janusza Szpaka oraz tradycyjne widowisko obrzędowe.

Nagrodę główną zdobył wieniec wykonany przez Stowarzyszenie „Sami Swoi” z Rudnika. Drugie  miejsce otrzymał wieniec z Gorzkowa wykonany przez Beatę Puławską wspólnie z pracownikami gminy i Centrum Społeczno-Kulturalnego w Gorzkowie. Trzeci był wieniec z gminy Siennica Różana, a uwiły go panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Siennickiej. Pozostałe wieńce zostały równorzędnie wyróżnione i nagrodzone.

W konkursie na najładniejsze Stoisko Gminne pierwszą nagrodę przyznano gminie Rudnik. Kolejne gminy zostały nagrodzone i wyróżnione.

Kolejną nagrodą przekazaną z rąk starosty Janusza Szpaka było wyróżnienie i dyplom producentów serów podpuszczkowych Doroty i Jerzego Moniów, którzy znaleźli się w gronie finalistów siedemnastej edycji konkursu „Sposób na sukces” organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie.    

Kolejnym wyróżnieniem było przekazanie nagrody dla Agnieszki i Arkadiusza Matyczów, którzy otrzymali „Srebrny Laur” AGROLIGA 2017. Konkurs był organizowany przez Lubelski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Końskowoli.

Za szczególne zasługi dla rolnictwa grawerton otrzymał Ryszard Wołyniak, emerytowany naczelnik wydziału rolnictwa Starostwa Powiatowego w Krasnymstawie. Nagroda została wręczona przez Ryszarda Staśczaka, dyrektora Departamentu Finansów Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie.

Podczas dożynek nie zabrakło również występów artystycznych. Na scenie zaprezentowały się m.in. zespoły z gmin powiatu krasnostawskiego.  Wielu wrażeń dostarczyła  rewia cygańska w wykonaniu zespołu „Cygańskie czary”. Wszystkie kolory ukraińskiego tańca ludowego pokazał zaś zespół wokalno-choreograficzny „Galiczyna”.



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklamabaner reklamowy
Reklamabaner reklamowy
KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkaniec Dyrekcji DolnejTreść komentarza: Przecież Ceramiczna i Szpitalna były nie tak dawno robione!!!W Chełmie są też inne ulice ,na których czas się zatrzymał w latach 70 czy 80 XX wieku(np.Wołyńska ,Chomentowskiego ,Kilińskiego i wiele innych)Data dodania komentarza: 25.04.2024, 14:20Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: TomcioTreść komentarza: W końcu to ruszyłoData dodania komentarza: 25.04.2024, 13:41Źródło komentarza: Chełm. Drogowcy zaczęli pracę - są utrudnienia!Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobków
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama