Kosmetyczka czy kosmetolog? ACADEMIA podpowiada co wybrać

  • 29.08.2017, 09:05 (aktualizacja 29.08.2017 10:03)
  • artykuł sponsorowany
Kosmetyczka czy kosmetolog? ACADEMIA podpowiada co wybrać
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej w formie stacjonarnego gabinetu kosmetycznego, wykonywanie usług kosmetycznych mobilnie albo praca na etacie w gabinecie SPA czy w centrum odnowy biologicznej – takie perspektywy pracy zawodowej roztaczają się przed absolwentami kierunku technik usług kosmetycznych.

Szkoła Policealna ACADEMIA w Chełmie, kształci swoich słuchaczy na różnych kierunkach, w tym technicznych. Dzięki nim można znaleźć konkretny zawód i realizować swoje aspiracje z nim związane. Technik usług kosmetycznych jest jednym z kierunków, jaki pozwala na zdobycie kwalifikacji do wykonywania zabiegów kosmetycznych twarzy i całego ciała, w tym dłoni i stóp.

Podejmowanie pracy w branży kosmetycznej niekoniecznie wymusza ukończenie kierunkowych studiów, które dadzą nam merytoryczne i praktyczne podstawy do uprawiania konkretnego zawodu. Można zdobyć tytuł technika usług kosmetycznych. Na czym polega różnica?

Kosmetyczka to technik usług kosmetycznych. Taki zawód zdobędziemy w ACADEMII. Absolwent, który pozytywnie zda egzamin zawodowy, może podjąć pracę w wielu różnych miejscach zajmujących się zabiegami pielęgnacyjnymi i upiększającymi.

Kosmetolog jest zupełnie inną profesją, choć może wykonywać podobne usługi. Kształcenie jest dłuższe, ale i zakres przekazywanej wiedzy podczas studiów jest bardziej teoretyczny.

W programie nauczania dla techników usług kosmetycznych znajdują się takie przedmioty jak podstawy anatomiczno-dermatologiczne w kosmetyce, kosmetyka pielęgnacyjna i upiększająca twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, stóp i ciała. Słuchacze dowiadują się, jak w praktyce wykonywać zabiegi pielęgnacyjne i upiększające. W czasie nauki nabywana jest także wiedza dotycząca prowadzenia działalności gospodarczej i usługowej w salonie kosmetycznym. W programie jest również język obcy, które może być potrzebny przy obsłudze klientów zagranicznych.

Kiedy świeżo upieczony technik usług kosmetycznych otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej, w perspektywie ma pracę w salonie kosmetycznym, salonie odnowy biologicznej, firmie o podobnym profilu działalności, SPA czy w studiu stylizacji i wizażu. Może również otworzyć własny salon, zwłaszcza że ma odpowiednie przygotowanie pod względem formalnym.

Kierunek technik usług kosmetycznych jest idealny dla osób, które chcą zdobyć ciekawy zawód, a także chcą zdobyć niezbędną wiedzę o pielęgnacji całego ciała.

Nauka na kierunku jest BEZPŁATNA i trwa dwa lata.

Słuchacze ACADEMII już od pierwszego semestru odbywają zajęcia praktyczne w profesjonalnie wyposażonej pracowni do praktycznej nauki zawodu. Stale dbamy o doskonałą bazę dydaktyczną, profesjonalne kosmetyki i preparaty do nauki zawodu oraz wysokie kwalifikacje nauczycieli, co przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów zawodowych, wspaniałą atmosferę oraz komfort nauki dla naszych słuchaczy.

Osoby zainteresowane nauką zapraszamy do sekretariatu Szkoły Policealnej Academia w Chełmie, ul. Hrubieszowska 37, tel. 82 562 11 30. Więcej informacji o kierunku znajdziemy na stronie internetowej szkoły www.iacademia.edu.pl gdzie można również wypełnić elektroniczny formularz zgłoszenia do szkoły. ZAPRASZAMY!

Academia to dobry wybór!

artykuł sponsorowany

Zdjęcia (7)

Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe