Podium dla sportowców z Wierzbicy

Znakomity wynik osiągnęli reprezentanci gminy Wierzbica w rozegranych w Krasnobrodzie XVIII Wojewódzkich Igrzyskach Rekreacyjno–Sportowych Ludowych Zespołów Sportowych. Wierzbiczanie, którzy od samego początku uczestniczą w tej prestiżowej rywalizacji, uplasowali się na wysokim trzecim miejscu w klasyfikacji gmin. Warto również podkreślić, że na tej samej pozycji w zestawieniu powiatów sklasyfikowany został Chełm.

Tegoroczne igrzyska zgromadziły przedstawicieli 39 gmin oraz 16 powiatów z województwa lubelskiego. Łącznie do Krasnobrodu przybyło około 1000 osób. Tradycyjnie nie zabrakło reprezentantów naszego regionu, którzy po raz kolejny spisali się znakomicie.

- Jeśli chodzi o miejsce rozgrywania tegorocznych igrzysk, muszę przyznać, że Krasnobród był strzałem w dziesiątkę. Poza rywalizacją sportową uczestnicy mogli wypoczywać nad zalewem, pokąpać się i zrelaksować po ciężkim wysiłku – mówi Andrzej Chrząstowski, wójt gminy Wierzbica, która w tym roku w igrzyskach zajęła trzecie miejsce. - Nasi zawodnicy i zawodniczki stanęli na wysokości zadania, zresztą nie po raz pierwszy. Należą im się gratulacje – dodaje.

Wierzbiczanie stawali na podium, zarówno w konkurencjach indywidualnych, jak i drużynowych. W konkursie wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego złoty medal wywalczyła Justyna Bakaj (startująca w kategorii kobiet z rocznika 2001 i starszych). Niewiele do medalu zabrakło także Anecie Barczuk, która w tej samej grupie wiekowej uplasowała się na czwartej pozycji. Wiedzą w tym zakresie błysnął także Dariusz Durko z gminy Leśniowice (kat. mężczyźni; rocznik 2001 i starsi), który wrócił do domu ze srebrnym medalem.

Drugą lokatę w indywidualnych zawodach wędkarsko-spławikowych zajął Piotr Lipczak, a trzeci był Roman Kozłowski (obaj z gminy Wierzbica). Punkty do klasyfikacji generalnej wywalczył także Krzysztof Lipczak, który zajął piąte miejsce.

W konkurencjach drużynowych reprezentanci Wierzbicy czterokrotnie plasowali się na drugim miejscu (w siatkówce i koszykówce mężczyzn oraz w zawodach sportowo-pożarniczych kobiet i mężczyzn). Czołowe lokaty w konkurencjach drużynowych zajmowali także reprezentanci innych gmin z naszego regionu. Turniej koszykówki kobiet wygrały zawodniczki z gminy Krasnystaw. W siatkówce plażowej kobiet brązowe medale wywalczyły reprezentantki gminy Kraśniczyn, a czwarte miejsce w tych samych zmaganiach siatkarki z gminy Włodawa. Dobrze w tej dyscyplinie zaprezentowali się także mężczyźni reprezentujący nasz region. Trzecią lokatę i brązowe krążki zdobyli panowie z gminy Włodawa, a czwarte punktowane miejsce zajęli zawodnicy z gminy Stary Brus.

W czwórboju władz samorządowych gmin trzecie miejsce wywalczyły Leśniowice, a czwarta była Włodawa. W tej samej konkurencji powiatów triumfował Chełm, a Włodawa uplasowała się na trzeciej pozycji.

Klasyfikacja końcowa gmin: 1. Tyszowce (powiat Tomaszów Lubelski) – 242 pkt., 2. Rachanie (pow. Tomaszów Lubelski) – 214 pkt., 3. Wierzbica (pow. Chełm) – 172 pkt., 9. Leśniowice (pow. Chełm) – 121 pkt., 24. Włodawa (pow. Włodawa) – 33 pkt., 29. Krasnystaw (pow. Krasnystaw) – 20 pkt., 33. Kraśniczyn (pow. Krasnystaw) – 10 pkt.; klasyfikacja końcowa powiatów: 1. Tomaszów Lubelski – 845,5 pkt., 2. Zamość – 540 pkt., 3. Chełm – 402 pkt., 11. Włodawa – 63 pkt., 12. Krasnystaw – 60 pkt.

Zajrzyjcie też na stronę 3 - znajdziecie tam informację o cudownym uzdrowieniu w chełmskim sanktuarium.

Zdjęcia: ugwierzbica.pl