Kresowe Smaki i Talenty we Włodawie [zdjęcia!!!]

  • 28.08.2017, 09:12 (aktualizacja 29.08.2017 10:43)
  • red
Kresowe Smaki i Talenty we Włodawie [zdjęcia!!!]
Szósta edycja Festiwalu Kresowe Smaki i Talenty odbyła się we Włodawie. Dopisali wystawcy, publiczność i pogoda. Zabawa trwała prawie do północy przy muzyce zespołu Ricco i DJ Joung.

 

Przenieśliśmy imprezę, ponieważ upominały się o to gospodynie. Chciały, żeby mogli je zobaczyć i w niej uczestniczyć także inni mieszkańcy regionu. Włodawa i powiat włodawski zaoferowały nam wszechstronną pomoc w organizacji festiwalu - mówi Wanda Jaroszczuk, redaktor naczelna Super Tygodnia i prezes stowarzyszenia "Razem na kresach".

Dzięki wsparciu marszałka województwa, nagrodziliśmy gospodynie za przepyszne regionalne, kresowe potrawy i wspaniałe występy na scenie. W kategorii nalewki pierwsze miejsce zajęły Pawłowianki za nalewkę żurawinową, drugie miejsce, również za żurawinówkę Stowarzyszenie Koalicja Kulturalna i Zespół Śpiewaczy Swańki z Wyryk, trzecie miejsce - Stowarzyszenie Aktywnych Gospodyń w Lisznie za miodową pszczółkę. Wyróżniono także Wróblową Zagrodę za nalewkę jarzębinową.

Kategoria mięsa: pierwsze miejsce - KGW Brzozowa Kraina za swojskie wędliny, drugie miejsce - KGM Zosie Samosie we Włodawie za krainę obfitości, trzecie - Stowarzyszenie Kobiet Wsi Teresin "Pod lipą" za udka faszerowane. Wyróżnienie - KGW Ryzykantki z Rudy-Huty za zrazy w sosie kurkowym i KGW Bytyń za pierogi z mięsem, szpinakiem i żółtym serem.

Kategoria pasztety: pierwsze miejsce - KGW Siedliszcze k/Dubienki za pasztet z królika, drugie - Wesołe Sąsiadki z Kołacz za pasztet drobiowy, trzecie - KGW Wólka Rejowiecka za pasztet z cukinii. Wyróżnienie - Stowarzyszenie Inicjatyw Społeczno-Kulturalnych "Szansa" w Rejowcu Fabr. za pasztet z soczewicy.

Kategoria sałatki: pierwsze miejsce - KGW Siedliszcze k/Dubienki za makaronową z kurczakiem, drugie - KGW Teresin za sałatkę makaronową i trzecie - KGW Białopole za sałatkę z bobem i fetą.

Kategoria ciasta: pierwsze miejsce - Zosie Samosie za nadbużańską balerinę, drugie - KGW Orchowianki za korę, trzecie - Agroturystyka Brzozowy Las za makowiec staropolski.

Kategoria przetwory lata: pierwsze miejsce - Stowarzyszenie Aktywnych Gospodyń w Lisznie za ogórki kanapkowe, drugie - KGW Teresin za dżem jabłkowo-dereniowy, trzecie - KGW Pniównianki za kosz przetworów.

Kategoria najpiękniejsze stoisko - KGM Zosie Samosie, drugie - Wesołe Sąsiadki z Kołacz i trzecie - KGW Orchowianki.

W konkursie Kresowe Talenty zwyciężył zespół Cygańskie Rytmy z Hańska. Drugie miejsce zajęły Pawłowianki, a trzecie Babie Lato z Chełma. Organizatorzy wyróżnili wszystkich grupy występujące w konkursie.

Publiczność miała nie tylko okazję do zabawy, ale także wygrania atrakcyjnych nagród, które ufundowała na konkurs placówka terenowa KRUS we Włodawie.

red
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe