Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Reklama
Reklama

Krasnostawskie święto piwa znów rekordowe

Mimo upływu lat Chmielaki Krasnostawskie nadal na topie. W 47. edycji święta chmielarzy i piwowarów konsumencki konkurs piw pobił zeszłoroczny rekord uczestników i zgłoszonych trunków. Na starcie pojawiła się największa liczba biegaczy w kilkuletniej historii półmaratonu. Wśród nagrodzonych Miss Chmielaków znalazły się dziewczęta z naszego regionu.
Krasnostawskie święto piwa znów rekordowe

W sobotnich wyborach Miss Chmielaków zwyciężyła Weronika Włodarczyk (nr 5) z Lublina. Koronę przekazała jej ubiegłoroczna laureatka tego tytułu Aleksandra Palczewska, która zobligowała swoją następczynię do wypicia duszkiem szklanki piwa. Tegoroczna triumfatorka otrzymała laptopa, kurs wizażu, kosz piw kratowych, bon, strój od projektantki, specjalnie przygotowany zestaw kosmetyków oraz voucher na przelot paralotnią.

Fot: Od lewej: Anastasia Kulaieva, Weronika Włodarczyk i Kinga Czyż

Nie spodziewałam się, że zostanę Miss Chmielaków, ale jestem bardzo zadowolona. W grupie było mnóstwo ślicznych dziewcząt - powiedziała Weronika Włodarczyk po zakończeniu gali finałowej.

Pierwszą wicemiss została Kinga Czyż (nr 10) z Sandomierza, którą pozostałe kandydatki wybrały również jako Najsympatyczniejszą Miss. Na drugą wicemiss wybrano Anastasię Kulaiewą (nr 7) z Ukrainy.

Wśród nagrodzonych dziewcząt znalazły się dwie mieszkanki powiatu chełmskiego. Miss Internetu została Magdalena Oszust (nr 1) z Wereszcz Małych. Z kolei Katarzyna Wolnicka (nr 4) z Chełma, podobnie jak przed rokiem, zgarnęła tytuł Miss Publiczności. Miss Foto wybrano Darię Kurtanich (nr 9) z Ukrainy. Tytuł Miss Uśmiechu otrzymała Maria Martyniuk (nr 3) z Lublina.

Zobaczcie film z wyborów Miss Chmielaków

miss_chmielakow_2017.mp4

Do Konsumenckiego Konkursu Piw zgłoszono w tym roku 311 piw, które oceniano w 24 kategoriach. - To rekordowa liczba, z czego bardzo się cieszymy. Grand Prix tegorocznych Chmielaków Krasnostawskich zdobył browar Bierhalle Arkadia za piwo Bierhalle Weizen. Jest to piwo pszeniczne jasne w stylu Hefeweizen o ekstrakcie 11-14° Plato - informuje Damian Kozyrski, dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury.

Fot: Lucjan Jagiełło odbiera nagrodę dla swojego browaru

Wśród tegorocznych laureatów konkursu znalazł się właściciel regionalnego browaru Lucjan Jagiełło. Jak co roku, chełmski browarnik zgarnął kilka medali. Złoty medal zdobyło "Nałęczowskie Jasne" w kategorii: piwa jasne w stylu European Lager o ekstrakcie 11,1-12,9° Plato. Srebrny medal otrzymał Jagiełło Lager w kategorii: piwa jasne w stylu Light Lager o zawartości alkoholu do 3,9 proc. obj. W kategorii: piwa smakowe i aromatyzowane Magnus Czekoladowy otrzymał złoty medal, a Magnusowi Tofii przyznano srebro. Brązowy medal w kategorii: piwa miodowe otrzymało Jagiełło Miodowe.

Pięć medali to dla nas znaczący wynik. Najbardziej zadowolony jestem z medali w kategorii piw jasnych, w których jest największa konkurencja. Udało się również utrzymać jakość naszych produktów wśród piw smakowych. Magnus czekoladowy i toffi powtórzyły wyniki z ubiegłego roku - cieszy się Lucjan Jagiełło.

Warto dodać, że Browar Jagiełło przygotował w limitowanej edycji oficjalne piwo tegorocznej imprezy o swojsko brzmiącej nazwie "Chmielaki Krasnostawskie". Specjalne dla organizatorów uwarzył je krasnostawianin Grzegorz Brzyszko, który jest głównym piwowarem Browaru Jagiełło.

- Jest to klasyczne piwo jasne o zawartości ekstraktu 11 Blg, uwarzone przy użyciu lubelskich chmieli: Marynki, Sybilli i Oktawii. Co ciekawe, są to chmiele z upraw w powiecie krasnostawskim. Do produkcji użyłem bardzo dużej dawki chmielu, przez co ludzie, którzy już próbowali to piwo, mówią, że smakuje jak dawniej. I o to chodziło, aby tę goryczkę było czuć - mówi Grzegorz Brzyszko w wywiadzie dla gazety samorządowej "Krasnystaw.pl".

 - Opinie na temat tego piwa są bardzo pozytywne. Wiele osób wracało, aby kupić zapas do domu. Choć było ono nieco droższe od pozostałych produktów, na naszym stoisku wszystko zostało już wykupione. W naszym browarze również niewiele zostało. To wszystko utwierdza nas w przekonaniu, że w przyszłym roku musimy uwarzyć tego piwa więcej i zgłosić do konsumenckiego konkursu piw w Krasnymstawie - dodaje z dumą Lucjan Jagiełło.

W szóstej edycji Półmaratonu Chmielakowego zarejestrowało się około 600 biegaczy. Ze względu na morderczy upał nie wszyscy jednak wystartowali. Z tego powodu również część zawodników nie ukończyła biegu. Do mety dobiegło 519 osób.

Najlepiej w takich warunkach poradzili sobie biegacze z Kenii, którzy zajęli trzy pierwsze miejsca: Melly Edwin Cheryiyot (czas zwycięzcy 1:14:17), Rop Abel Kibet i Kimatai Willy Korir. Najlepszy z Polaków Bartosz Ceberak z Lubartowa był czwarty na mecie.

W rywalizacji kobiet wygrała Kenijka Kipchaya Pamela Jemeli (1:23:09). Druga była jej rodaczka Olgo Christine Moraa, a trzecia Olesia Smowżenko z Ukrainy. Na czwartym miejscu na mecie zameldowała się najlepsza Polka, Aleksandra Jakubczak z Zamościa.

Najszybszym krasnostawianinem był Łukasz Wojtyna, który dobiegł na 14. miejscu z czasem 1:24:28. Najlepszą krasnostawianką okazała się Anna Humin (1:38:14). Była 65. zawodniczką na mecie. Oboje zostali zwycięzcami Mistrzostw Powiatu Krasnostawskiego.

 

Na Facebooku wrzucaliśmy na bieżąco zdjęcia z Chmielaków.

PIĄTEK

SOBOTA


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ReklamaReklama Apostoł
Reklama
Reklama
Reklama
KOMENTARZE
Autor komentarza: WesołyTreść komentarza: To co oferuje Szfranek nie jest jakaś rewelacją dla gminy. Niestety ale jest to jedyna szansa aby ten zalew w końcu zaczął przynosić jakieś zyski. Budowa zalewu była czystą głupotą w zasadzie pod każdym względem. Zalew w sawinie nigdy nie stanie się atrakcją turystyczną . A). Powodów jest 4 ( nie własciwa lokalizacja , niewłaściwe podłoże , zapaść demograficzna , w promieniu 30 km znajdują się inne dużo ładniejsze zbiorniki i jeziora mające zdecydowanie większy potencjał turystyczny) B). Zalew nie spełania roli zbiornika retencyjnego . Co on ma nawadniać ? Jest położony w takim miejscu że w przypadku suszy nie ma możliwości spiętrzenia wody aby nawodnić okoliczne pola . C), Wbrew propagandzie głoszonej przez osoby bez intelektu ZALEW NIE MA SZANS ABY STAĆ SIĘ MOTOREM ROZWOJU DLA SAWINA . Na chwilę obecną zalew przynosi jedynie straty. Koło wędkarskie które operyje na tym zalewie przynosi jedynie drobne kwoty potrzebne na utrzymanie infrastruktury oraz zapewnia wykonywanie prac porzadkowych. Straty jakie przynosi zalew to nie tylko zadłużenie wobec wykonawcy oraz banków które wykupiły dług w formie obligacji . To także straty wynikające z utraconego dochodu.Data dodania komentarza: 24.04.2024, 23:40Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: WesołyTreść komentarza: Trzeba otwierać okna szeroko aby poczuć prawdziwą wieś. Tego telewizornia nie przekaże :DData dodania komentarza: 24.04.2024, 23:15Źródło komentarza: Gm. Sawin. Marzy o uzdrowisku. Prosi radnych o ziemięAutor komentarza: wszyscy wonTreść komentarza: skoro taki ... ... jak motyka został wiceministremData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:15Źródło komentarza: Komu od lipca dołożą do rachunków za prąd? Znamy limity zarobkówAutor komentarza: loloTreść komentarza: zakaz wyprzedzania na przejściu to dla nich obce pojęcie tak samo jak poprawne używanie kierunkowskazówData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:13Źródło komentarza: Chełm. On nie ustąpił, ona jechała za blisko. Posypały się mandatyAutor komentarza: anonimTreść komentarza: tak to jest jak młodzi nieopowiedzialni ludzie , wsiadają do maszyny której mocy i potencjału nie potrafią zrozumiećData dodania komentarza: 24.04.2024, 21:04Źródło komentarza: Krasnystaw. Zderzenie dwóch aut na Rejowieckiej. Kierowca mazdy wymusił pierwszeństwo
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama