W jaki sposób najlepiej finansować sprzęt biurowy?

  • 17.07.2017, 09:30 (aktualizacja 17.07.2017 09:39)
  • Artykuł partnera
W jaki sposób najlepiej finansować sprzęt biurowy?
Twoja firma się rozrasta i chciałbyś zainwestować nieco środków we własne biuro? Zależy Ci jednak na tym, aby znaleźć optymalne finansowanie, dzięki czemu będziesz w stanie rozłożyć w czasie spłatę całego sprzętu? W takim razie jest tutaj kilka opcji do wyboru i dzisiaj podpowiemy Ci, co możesz zrobić, aby możliwie jak najszybciej sfinansować niezbędne wydatki związane z urządzaniem biura.

Kredyt inwestycyjny 

Jest o jedna z najlepszych opcji, niemniej jednak, należy tutaj zauważyć, że Twoja firma musiałaby działać jakiś czas i przynosić realne dochody. W przeciwnym razie mogą tutaj występować niemałe problemy ze zdolnością kredytową. Warto jednak spróbować, gdyż kredyty inwestycyjne są niekiedy udzielane na bardzo dobrych warunkach, jak również można ich odsetki wrzucić w koszty działalności gospodarczej i tym samym skutecznie obniżać podatki. 

Zakupy ratalne

Kolejnym rozwiązaniem, które polecają m.in. doradcy z importmania.pl/, to zakupy ratalne w wybranym sklepie. Tutaj również będzie się liczyła Twoja zdolność kredytowa, ale sklepy mają nieco inną politykę z bankami i często jest tak, że będzie Ci znacznie łatwiej wziąć coś na raty niż otrzymać kredyt inwestycyjny. Warto na pewno spróbować, gdyż dzięki temu nie będziesz musiał finansować wszystkiego od razu, ale rozłożyć sobie na dogodne raty. 

Dotacje z Unii Europejskiej

Bardzo ciekawa forma pozyskiwania pieniędzy na rozwój działalności, tym bardziej, że tego typu dotacje są w dużej część bezzwrotne po spełnieniu kilku warunków, np. takich, które dotyczą prowadzenia działalności przez określony czas. Samo wypełnianie wniosków i dopasowanie ich do odpowiedniego projektu unijnego trochę trwa, jednakże na rynku wyspecjalizowały się firmy, które w tym pomagają za odpowiednią prowizję od pozyskanego dofinansowania. 

Jednorazowa dotacja z urzędu pracy 

Propozycja jest skierowana przede wszystkim do startujących firm i jak najbardziej warto jest to przemyśleć, bowiem do zgarnięcia jest do 20 000 złotych. Być może nie pokryje to wszystkich wydatków, jednakże na pewno sprawi, że będzie Ci zdecydowanie lżej pod tym względem i poczynisz najważniejsze zakupy. 

Jak zatem możesz się przekonać, nie brakuje możliwości, dzięki którym będziesz w stanie skutecznie rozpocząć swoje działania na znacznie większą skalę, aniżeli byłoby to w przypadku, gdybyś zwyczajnie nie miał dodatkowych środków finansowych. 

Artykuł partnera
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe