Modelarz utonął podczas pikniku

  • 17.07.2017, 08:58 (aktualizacja 19.07.2017 20:22)
  • DOR
Modelarz utonął podczas pikniku
Tragedia podczas pikniku modelarskiego na zbiorniku Niwa. Nie żyje 56-letni instruktor modelarstwa.

W niedzielę około godziny 12 dyżurny straży pożarnej otrzymał zgłoszenie na numer alarmowy 112 o utonięciu mężczyzny.

- Na miejsce udały się cztery zastępy straży pożarnej. Przyjechała również grupa wodno-nurkowa z Lublina - informuje Sebastian Majewski z Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie.

Do naszej redakcji dotarła informacja, że instruktor modelarstwa wszedł do zalewu Niwa i w pewnym momencie zniknął pod wodą. Osoba, która do nas zadzwoniła, nie potrafiła powiedzieć, w jakim celu mężczyzna zanurzył się w wodzie. Wkrótce więcej się wyjaśniło.

Nurkowie, przy użyciu specjalnego urządzenia, namierzyli poszukiwanego mężczyznę. Na ratunek było już jednak za późno. Ciało przebywało pod wodą ponad trzy godziny.

Okazało się, że utonął 56-letni chełmianin, instruktor modelarstwa, pracujący z młodzieżą w pracownik Gminnego Ośrodka Kultury. Dowiedzieliśmy się od obserwatorów pikniku, że wskoczył do wody z pomostu, gdy przewróciła się jedna z łódek. Prawdopodobnie chciał wyłowić model.

W weekend w Sawinie odbywał się VIII Ogólnopolski Piknik Modelarski. Przyjechali pasjonaci modelarstwa zrzeszeni w klubach oraz amatorzy. Przy zbiorniku Niwa odbywały się pokazy modeli latających, pływających i jeżdżących.

 

Czytaj również: Potrójne morderstwo w Piaskach Szlacheckich - zamordował swoją rodzinę

DOR
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

żal...
żal... 20.07.2017, 01:54
Wyrazy współczucia dla rodziny...)*( To gdzie były jakieś służby zabezpieczające zorganizowane zawody, czy pokazy modeli pływających na wodzie? Czy ten biedny człowiek musiał sam płynąć w pław po ten model? Znałem Człowieka. Bardzo porządny Chłop...- Kto teraz zastąpi męża, ojca, dziadka, instruktora?

Pozostałe