Zadbaj o zdrowie. Nowości w Profmedzie.

  • 14.07.2017, 14:23 (aktualizacja 14.07.2017 15:23)
  • artykuł sponsorowany
Zadbaj o zdrowie. Nowości w Profmedzie. fizjoterapiajablonska.pl
Nasza placówka dysponuje dwoma nowymi urządzeniami dzięki którym mogą Państwo zadbać o swoje zdrowie i urodę. Są to: drenaż limfatyczny i aparat do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej Salus-Talent.

Drenaż limfatyczny to rodzaj masażu uciskowego usprawniającego krążenie limfy. Jest jedną z najskuteczniejszych metod leczenia obrzęków kończyn. W nowoczesnej medycynie estetycznej drenaż limfatyczny stał się niezbędnym elementem wspierającym zabiegi odchudzania i redukcji cellulitu. Jest on techniką masażu, której zadaniem jest poprawa metabolizmu, pobudzenie układu limfatycznego przyspieszającego proces oczyszczania organizmu z toksyn. Oznacza to, że drenaż limfatyczny wspomaga transfer tłuszczu uwolnionego podczas zabiegów odchudzających, modelujących sylwetkę za pośrednictwem naczyń limfatycznych do wątroby.

Drenaż limfatyczny, to idealny masaż stosowany w leczeniu tzw. zespołu „ciężkich nóg”, niezbędny dla kobiet chodzących na wysokich obcasach, pań wykonujących pracę w pozycji stojącej. Docelowo zapobiega żylakom.

Obrzęk limfatyczny może również wystąpić po usunięciu piersi. Usunięte zostają bowiem często węzły chłonne pachowe, co doprowadza do zaburzeń odpływu limfy z tych okolic ciała. Obrzęk limfatyczny może dotyczyć całej kończyny lub tylko jej części, np. przedramienia.

W razie pojawienia się takiego powikłania, niestety, nie jest możliwe całkowite wyleczenie. Można jednak „zaleczać” tę dolegliwość, zmniejszać jej objawy i ją kontrolować. Działanie to jest tym skuteczniejsze, im wcześniej po pojawieniu się pierwszych symptomów obrzęku się je rozpocznie. W leczeniu obrzęku limfatycznego stosujemy metodę z zakresu fizjoterapii prowadzoną pod okiem doświadczonego rehabilitanta w postaci drenażu limfatycznego wykonywanego przez nasze urządzenie.

Jak wygląda zabieg?

Cały zabieg jest przyjemny, relaksujący. Pacjent ubierany jest w podzielony na komory kombinezon lub w przypadku kończyny górnej specjalny rękaw, urządzenie wykonuje drenaż poprzez ucisk poszczególnych komór wypełnianych powietrzem na ciało.

Sekwencyjny ucisk odbywa się w kierunku odpowiednim do krążenia limfy.

Salus - Talent aparat do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej - jest doskonałym urządzeniem do walki z bólem.

Problem bólu dotyczy bardzo wielu z nas. Szacuje się, że około 90% populacji doświadczyło, bądź doświadcza okresowo lub stale dolegliwości bólowych ograniczających ich aktywność fizyczną. Ból dotyczy najczęściej odcinka lędźwiowo - krzyżowego kręgosłupa, kończyn górnych (staw barkowy, staw łokciowy, stawy nadgarstkowe) oraz kończyn dolnych (staw biodrowy i kolanowy).
Przyczyny tych dolegliwości są różnorakie, lecz jako główne z nich możemy wymienić długie przebywanie w wymuszonej pozycji, brak lub niedostateczna aktywność fizyczna, nadwaga i otyłość, przeciążenia związane z nadmiernym lub nieodpowiednim wysiłkiem fizycznym, choroby zwyrodnieniowe stawów.
Powszechność tych schorzeń bólowych nieustannie przyczynia się do rozwoju coraz to skuteczniejszych metod leczniczych. Jednym z ostatnich takich osiągnięć jest opracowanie aparatu służącego do głębokiej stymulacji elektromagnetycznej SALUS TALENT. Dzięki uzyskaniu indukcji magnetycznej wynoszącej do 2.5 Tesli i precyzyjnemu przyłożeniu pola elektromagnetycznego stwarza nowe możliwości w docieraniu do najgłębiej położonych źródeł bólu. Charakteryzuje się najgłębszą penetracją pola w głąb ciała, sięgającą do 10 cm. Jednocześnie zabieg jest nieinwazyjny i dzięki precyzyjnej głowicy charakteryzuje się wysokim bezpieczeństwem terapii.

Najczęstsze wskazania do terapii aparatem SALUS TALENT obejmują: ostry i przewlekły ból kręgosłupa (odcinek lędźwiowo-krzyżowy, piersiowy, szyjny), rwa kulszowa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, „łokieć tenisisty”, „łokieć golfisty”, „kolano sprzątaczki”, rehabilitacja po urazach układu ruchu, uszkodzenia nerwów obwodowych, zaniki i osłabienie mięśni (np. po zabiegach operacyjnych, długim przebywaniu w opatrunku gipsowym), reumatoidalne zapalenie stawów, ostrogi piętowe.
Samodzielne wykorzystanie urządzenia Salus-Talent doskonale sprawdza się zarówno jako terapia bólu, ale również zabieg stymulujący oraz przyspieszający regenerację.

Ze względu na jego doskonałe właściwości głęboka stymulacja elektromagnetyczna Salus-Talent ma swoje zastosowanie również w schorzeniach uroginekologicznych. Dodatkową zaletą jest fakt, że zabiegi są nieinwazyjne i komfortowe. Zabieg wykonuje się 2-3 razy w tygodniu przez ok. 4 tygodnie.

Najczęstsze wskazania:

  • nietrzymanie moczu

  • ostre/przewlekłe bóle uroginekologiczne

  • dysfunkcje seksualne

  • przewlekłe zapalenie gruczołu krokowego

  • regeneracja poporodowa

  • wzmocnienie mięśni dna miednicy

  • rehabilitacja po prostatektomii

Zalety kuracji to: szybki powrót do sprawności fizycznej, skuteczna i bezinwazyjna terapia bezbolesne zabiegi, bezpieczny w użyciu, precyzyjna i komfortowa terapia.

Zapraszamy Państwa do naszej placówki w celu dokładniejszego zapoznania się z naszą ofertą.

NZOZ "Prof-Med" Sp. z o.o.
Chełm, ul. Trubakowska 4
tel. 82 565 62 97
ul. G. Stephensona 5A
tel. 516 666 977
www.profmed-chelm.pl

artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe