W ramach Kina Letniego...

  • 12.07.2017, 15:26
  • AN
W ramach Kina Letniego...
W czwartkowy wieczór na dziedzińcu muzealnym przy ulicy Podwalnej kolejny seans w ramach Kina Letniego. Projekcja rozpocznie się zaraz po zmroku, czyli ok. godz. 21.

Tym razem Chadek zaprasza na film, który zdobył aż cztery Oskary, a także wiele innych prestiżowych nominacji i nagród filmowych.

Wszystko zaczyna się i kończy w Montrealu, gdzie pewien pisarz natrafił na historię Piscine`a Militora Patela. Chłopak dorastał w latach 70. w Pondicherry. Jego ojciec prowadził zoo, w którym bohater spędzał większość czasu. Gdy ma 17 lat, jego rodzice postanawiają wyjechać z Indii w poszukiwaniu lepszego życia. Decydują się na przeprowadzkę do Kanady. Zamykają zoo, zabierają zwierzęta i wsiadają na pokład japońskiego statku towarowego. Nocą dochodzi jednak do katastrofy. Statek idzie na dno. Chłopak jakimś cudem jednak ocalał. Dryfuje po Pacyfiku z drugim ocalałym - tygrysem. Chłopak dobrze pamięta słowa ojca, że dzikie zwierzęta nie są przyjaciółmi ludzi. A jednak człowiek i tygrys uczą się żyć obok siebie. Stawiają czoło wielu trudnościom.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe