Gmina Fajsławice: Zburzą szkołę, postawią stadion

  • 10.07.2017, 10:26 (aktualizacja 14.07.2017 09:54)
  • GD
Gmina Fajsławice: Zburzą szkołę, postawią stadion
Wszystko wskazuje na to, że budynek po byłej szkole w Suchodołach zostanie wyburzony. Los obiektu zależy od tego, czy gminie uda się pozyskać dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowego stadionu dla klubu piłkarskiego z Fajsławic.

Gmina złożyła wniosek do ministerstwa 30 czerwca. Projekt przewiduje budowę boiska sportowego wraz z infrastrukturą oraz adaptacją istniejącego budynku po byłym sklepie na potrzeby zaplecza sanitarno-szatniowego.

Jak czytamy na stronie internetowej klubu Frassati Fajsławice, planowana inwestycja to nie tylko sama płyta boiska z bramkami. Będzie to nowoczesny obiekt, który spełnieni wymogi stawiane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej.

Obiekt sportowy będzie się składać z boiska piłkarskiego o wymiarach 100x60 i nawierzchni naturalnej, dwóch trybun (na 153 miejsc każda), dwóch kabin dla zawodników rezerwowych i osób funkcyjnych z 13 miejscami każda, punktu sanitarnego, piłkochwytów o wymiarach 66x6 za każdą z bramek, ogrodzenia trybun od boiska o wys. 1,2 m oraz sześciu masztów oświetlenia.

Zobacz też: Zdawał egzamin z promilami we krwi

Działacze klubu cieszą się, że dla potrzeb zawodników oraz sędziów zostanie zmodernizowany budynek, w którym znajdować się będą pomieszczenia z natryskami i szatnie. Wartość kosztorysowa całego przedsięwzięcia to ok. 1,2 mln zł. Niewiele ponad połowę tej kwoty stanowi wkład własny gminy. Reszta ma pochodzić z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. O tym, czy samorząd otrzyma dofinansowanie, będzie wiadomo najpóźniej 30 września. Wtedy mija termin rozpatrzenia wniosków.

- Wyburzenie budynku dawnej szkoły jest wliczone w koszty projektu, więc do czasu informacji o pozyskaniu dofinansowania na pewno nie będziemy go ruszać. Zresztą ewentualne prace musielibyśmy zacząć i zakończyć w jednym roku kalendarzowym, czyli dopiero w roku 2018. W Suchodołach nietknięta pozostanie zabytkowa aleja parkowa, która jest pod ochroną konserwatorską - mówi wójt Tadeusz Chruściel.

Planowana inwestycja w Suchodołach jest związana z tym, że piłkarze Frassati Fajsławice nie mogą rozgrywać spotkań u siebie, bo płyta boiska nie spełnia wymiarów wymaganych w rozgrywkach chełmskiej ligi okręgowej. W grę wchodziło ewentualne poszerzenie obiektu. Szukano również nowej lokalizacji. Ostatecznie zdecydowano się na zburzenie szkoły, a odrzucono kupno działki przy oczyszczalni ścieków.

GD
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe