Norbert z medalem

  • 10.07.2017, 08:49
  • DOR
Norbert z medalem
Norbert Górnik z Majdanu Ostrowskiego (gmina Wojsławice) zajął pierwsze miejsce w kategorii chłopców z gimnazjum w XIV Ogólnopolskim Turnieju Szachowym Szkół Podstawowych i Gimnazjów, jaki odbył się 1 lipca w Leśniowicach.

Drugie miejsce w tej samej kategorii wywalczył Przemysław Nowaczek z Ostrowa Kolonii (również gm. Wojsławice). Do udziału w turnieju przygotowywali się pod kierunkiem Józefa Majuka, opiekuna Szkolnego Koła Szachowego, nauczyciel ZSP w Wojsławicach.

W turnieju uczestniczyło 17 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. W kategorii dziewcząt ze szkoły podstawowej zwyciężyła Elżbieta Tomaszewska (MKS Agros Chełm), drugie miejsce zajęła Aleksandra Radecka UKS Astra Leśniowice. W kategorii chłopców ze szkoły podstawowej zwyciężył Mikołaj Drozd (MKS Agros Chełm), na drugim miejscu był Błażej Brudnowski (MKS Agros Chełm),  na trzecim zaś Kamil Baran (LUKSz Fajsławice). W kategorii gimnazjalistek zwyciężyła Oliwia Prucnal (UKS Astra Leśniowice). Drugą lokatę zajęła Natalia Oszust (UKS Astra Leśniowice), trzecią zaś Karolina Radecka (UKS Astra Leśniowice).

Turniej zorganizował Klub Sportowy "Astra" w Leśniowicach. Współorganizatorem było Starostwo Powiatowe w Chełmie, wójt gminy Leśniowice, Samorządowy Ośrodek Kultury w Leśniowicach oraz Szkoła Podstawowa w Leśniowicach.

 

Zobacz też: Nowe twarze w Chełmiance

DOR
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe