Prawie milion na remonty w oświacie

  • 5.07.2017, 10:08 (aktualizacja 07.07.2017 09:02)
  • AN
Prawie milion na remonty w oświacie
Wakacje to czas intensywnych remontów w miejskich placówkach oświatowych. W tym roku ratusz wyda na nie 972 tys. 832 zł. Najwięcej pochłoną prace w budynku po Szkole Podstawowej nr 11, gdzie ma być przeniesiony miejski żłobek.

Budynek przy ul. Wolności doczekał się wreszcie wymiany okien i drzwi na parterze. Na ten cel w budżecie zaplanowano 150 tys. zł.

W Szkole Podstawowej nr 2 prace wakacyjne wyniosą 5 tys. zł. Ich zakres obejmuje: malowanie ogrodzenia szkoły, ścian w sali gimnastycznej oraz uszczelnienie dachu.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 będą po wakacjach jeść obiady w odnowionej stołówce. W planach remontowych jest też cyklinowanie i malowanie parkietu w świetlicy i sali komputerowej, a także malowanie świetlicy, łazienek uczniowskich, gabinetu medycznego oraz wymiana posadzki w pokoju socjalnym. Na ten cel szkoła dostała 22 tys. zł.

W Piątce w okresie wakacyjnym odbędzie się remont oświetlenia w czterech salach lekcyjnych na kwotę 2 tys. 398 zł.

W ZSO nr 1 ma być wykonany remont gabinetu rehabilitacyjnego, a także malowanie w stołówce i pomieszczeniach biurowych. Środki na ten cel to 3 tys. 700 zł.

Ponad 32 tys. zł kosztować mają prace modernizacyjne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Zakres prac jest dosyć spory. Obejmuje: tynkowanie elewacji sali gimnastycznej wraz z malowaniem, położenie okładziny na schodach oraz wykonanie chodnika z kostki brukowej.

Szóstka na wakacyjne remonty wyda 5 tys. zł. W planie jest konserwacja podłóg na korytarzach szkoły i w klasach oraz częściowe malowanie klas i korytarzy.

Zobacz też: Nowe środki na walkę z bezrobociem w regionie

Podobnie sytuacja wygląda w Siódemce. Na malowanie korytarza, wymianę w nim oświetlenia i remont świetlicy szkoła wyda 10 tys. zł.

Ósemka podczas wakacji zajmie się m.in. awarią instalacji c.o. W planie jest też malowanie sal, remont części łazienek, remont osłon grzejnikowych w sali gimnastycznej, malowanie dwóch pomieszczeń administracyjnych. Na wszystkie prace ZSO nr 8 ma 45 tys. zł.

Gimnazjum nr 2 czeka odnowienie stołówki, jednej z sal lekcyjnych i korytarza na parterze. Na ten cel szkoła wyda niewiele ponad 3 tys. zł.

I LO na wakacyjne remonty wyda 80 tys. zł. W ramach tej kwoty ma się odbyć remont kuchni i stołówki, niektórych sal lekcyjnych, pryszniców w pływalni. Pomalowany zostanie korytarz górny przy sali gimnastycznej oraz wykonane przyłącze gazowe do kuchni.

65 tys. zł wyda na remonty II LO. Będzie remont posadzki w małej sali gimnastycznej, malowania doczekają się: aula wykładowa, jedna z sal, korytarze na półpiętrze, szatnia, siłownia i sala do aerobiku.

Niewiele do roboty jest w ZSE i III LO. Podczas wakacji będzie malowanie jednej z sal i łazienek. Na prace ma wystarczyć tysiąc złotych.

W IV LO lista prac jest nieco dłuższa, choć niezbyt kosztowna. Pomalowana ma być główna klatka schodowa oraz łazienki w internacie. Fachowcy zajmą się też oczyszczeniem i uszczelnieniem rynien oraz rur spustowych. Szacunkowy koszt prac to 7 tys. zł.

Budowlanka chce wykonać m.in. drobne prace remontowo-budowlane w łazienkach, pomalować klatki schodowe i część sal oraz zająć się nieszczelnym dachem. A to wszystko za 3 tys. 500 zł.

Zespół Szkół Technicznych planuje remont kilku pracowni oraz wymianę lamp oświetleniowych w sali gimnastycznej za 39 tys. 500 zł.

Zespół Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich na remonty wyda aż 110 tys. zł. W planach jest remont sali gimnastycznej po Dziesiątce, malowanie pomieszczeń kuchni, korytarza gospodarczego oraz prace związane z dostosowaniem łazienki i szkoły dla osób niepełnosprawnych.

W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 uczniowie będą mieli wyremontowaną posadzkę w sali gimnastycznej oraz odmalowane szatnie, świetlicę klatki schodowej w internacie i pomieszczenia w kuchni. Na ten cel szkoła potrzebuje ponad 73 tys. zł.

Drobne prace remontowe wykonane zostaną także w CKU i CKP.

Jeśli chodzi o przedszkola miejskie, to najpoważniejsze prace szykują się w sześciu placówkach. W PM nr 5 zaplanowano naprawę i konserwację sprzętu na placu zabaw, remont klatek schodowych i konserwację pokrycia papowego. Koszt szacunkowy tych prac to 60 tys. zł. W PM nr 6 z kolei zaplanowano prace remontowe na kwotę prawie 20 tys. zł.  Dokładnie tyle kosztować mają remonty w PM nr 8. W PM nr 12 szykuje się remont placu zabaw, konserwacja pokrycia papowego i kilka innych prac na kwotę 65 tys. zł. W PM nr 13 planowana jest adaptacja dwóch pomieszczeń na sale zajęciowe, remont kuchni oraz inne drobne prace. Placówka szacuje, że wyda na ten cel 50 tys. zł

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe