Włodawa: Widział dziecko z trzema głowami

  • 3.07.2017, 10:44 (aktualizacja 07.07.2017 09:08)
  • TWA
Włodawa: Widział dziecko z trzema głowami
25-letni mieszkaniec Włodawy był pod działaniem substancji psychotropowych, gdy dusił kilkumiesięczne dziecko swojej konkubiny. Tak wynika z badań krwi, którą pobrano od niego tuż po zatrzymaniu. Prokurator postawił mu już zarzut usiłowania zabójstwa.

Badania specjalistyczne wykazały, że mężczyzna zażył amfetaminę oraz Delta-9 THC Tetra Hydro Kannabinol. Być może to było powodem jego zachowania.

Pisaliśmy już, że w poniedziałek, 15 maja, gdy matka dziecka wyszła z łazienki, zobaczyła, że jej konkubent dusi niemowlę. Przerażona zawołała, aby przestał i się uspokoił. Odepchnęła go od maleństwa i złapała je na ręce. Dziecko było przestraszone i bardzo płakało. Chwilę później matka zadzwoniła po policję. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna zachowywał się bardzo dziwnie i wyglądał, jakby był w transie. Po kilku minutach mundurowi byli na miejscu. Wezwano też karetkę pogotowia. Funkcjonariusze zatrzymali 25-latka.

O tej sprawie informowaliśmy TUTAJ

- Mężczyzna był bardzo pobudzony. Został poddany badaniu alkomatem. Jednak urządzenie nie wykazało, aby wcześniej spożywał alkohol. W związku z tym pobrana została od niego krew do badań na zawartość środków odurzających – informowała wówczas sierż. Elwira Tadyniewicz, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie.

Następnego dnia podejrzany został doprowadzony do prokuratury i przesłuchany. Śledczym tłumaczył, że chciał zabić niemowlę, bo widział u niego trzy głowy. Postawiono mu zarzut usiłowania pozbawienia życia kilkumiesięcznego dziecka. Grozi mu za to od ośmiu lat pozbawienia wolności do dożywocia. Policja i prokuratura zawnioskowały o zastosowanie aresztu tymczasowego wobec 25-latka. Sąd przychylił się do wniosku.

Ponadto powołany został biegły z zakresu medycyny sądowej. Miał za zadanie ustalić, czy na skutek duszenia dziecko doznało jakichkolwiek obrażeń. Na szczęście nie stwierdził, aby maleństwo doznało uszczerbku na zdrowiu. Śledztwo jest w toku.

TWA
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe