Lublin: Puk Puk, czyli Wrak Atak

  • 3.07.2017, 09:56 (aktualizacja 04.07.2017 15:01)
  • OH
Lublin: Puk Puk, czyli Wrak Atak
Na byłym poligonie wojskowym na Majdanku w Lublinie wrakami ścigało się 50 załóg. Chełm reprezentowała ekipa firmy Metal-Pol w BMW E36.

Jubileuszowa X już edycja imprezy Wrak Atak, tym razem pod nazwą Puk Puk, odbyła się w dniach 24-25 czerwca. Krótka, kręta i wyboista trasa pierwszego dnia zmagań była dodatkowo grząska. Wyścigi polegały na pokonaniu jak największej liczby okrążeń w określonym czasie.

W sobotę przeprowadzono biegi eliminacyjne.

W pierwszym straciliśmy obie opony na tylnej osi, ale dojechaliśmy do mety. W drugim w kraksie uszkodziliśmy chłodnicę, ale też daliśmy radę dokończyć bieg z dobrym wynikiem i awansowaliśmy do półfinału – opowiada Maciek Mazurek, kierowca teamu Metal-Pol.

W półfinale chełmska załoga startowała z pierwszej linii i błyskawicznie objęła prowadzenie, które utrzymywała przez większą część biegu.

– Niestety, pod koniec urwaliśmy koło i nie dojechaliśmy do mety – mówi Dawid, mechanik "stajni" Metal-Pol.

Mimo to chełmska ekipa jest zadowolona z kolejnego udziału w tego typu imprezie. Panowie dali z siebie wszystko i zgarnęli kolejną porcję cennych doświadczeń. Martwi trochę BMW, które jest tak poobijane, że trudno rozpoznać markę i model. – Reanimujemy auto i szykujemy się do sierpniowego startu w Radomiu – zapowiada Rafał, pilot załogi Metal-Pol.

X edycji lubelskiego Wrak Atak towarzyszyła zbiórka krwi i rejestracja w bazie dawców szpiku kostnego zorganizowana w przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

OH
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe