Chełm: Maturzyści odetchnęli z ulgą

  • 3.07.2017, 08:59 (aktualizacja 12.07.2017 11:13)
  • AN
Chełm: Maturzyści odetchnęli z ulgą
Maturzyści z II LO najlepiej napisali egzamin dojrzałości. "Po piętach" depczą im uczniowie I LO. Powody do zadowolenia ma także dyrektor IV LO, gdzie matura poszła równie dobrze.

Liderem, jeśli chodzi o tegoroczne matury, jest II LO w Chełmie. W tej szkole do egzaminu przystąpiło 198 uczniów, egzamin zdało 191. W związku z tym zdawalność u Dreszerczyków wyniosła 96,46 proc. Tylko jedna osoba oblała egzamin z dwóch przedmiotów, reszta może przystąpić do poprawki w sierpniu.

- Mamy zdawalność lepszą niż w roku ubiegłym, co bardzo nas cieszy. Jesteśmy dumni z naszych uczniów, pracy, jaką wykonali nauczyciele, a także rodzice - podsumowuje Marta Klasura, dyrektor II LO. - Rodziców dzieci, którzy nie zdali egzaminu, zachęcamy jeszcze do sprawdzania wyników bezpośrednio w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, bo z doświadczenia wiemy, że zdarzają się pomyłki.

96,43 proc. to wynik I LO w Chełmie. Do matury przystąpiło 196 osób. Egzaminu nie zdało siedem, jednak wszystkie mogą przystąpić do sierpniowych poprawek. Pięć osób oblało egzamin z matematyki, jedna nie poraziła sobie z językiem polskim i jedna z angielskim. Jeśli wszyscy poprawią się w sierpniu, zdawalność będzie 100-procentowa.

- Jestem bardzo zadowolona z tegorocznych wyników. Bardzo dobrze wypadł egzamin z języka polskiego, z geografii. Mamy znakomite wyniki także na tle kraju - mówi Teresa Kiwińska, dyrektor I LO.

Bardzo dobrze spisali się w tym roku maturzyści z IV LO. Egzamin zdawało 77 osób, zdało 68. Warto jednak dodać, że tylko jedna osoba oblała maturę z obydwu przedmiotów, reszta zdaje poprawki w sierpniu. Ten wynik daje ogólniakowi trzecią pozycję wśród szkół średnich.

- To przede wszystkim sukces naszych dzieci, które przyjęły warunki pracy, jakie im zaproponowaliśmy - tłumaczy dyrektor IV LO  Marzena Koprukowniak. - Ponadto w związku z tym, że w ubiegłym roku słabo wypadł egzamin z języka polskiego, zdecydowaliśmy się wprowadzić program naprawczy. Wszyscy podeszli do tego bardzo solidnie i mamy efekty.

W ramach wspomnianego programu tegoroczni maturzyści mieli możliwość skorzystania z dodatkowych zajęć, co miesiąc pisali matury próbne ze wszystkich przedmiotów, więc problemu z egzaminem z tego przedmiotu nie było.

- Trzy osoby nie zdały egzaminu z matematyki i pięć z angielskiego. Jedna osoba oblała egzamin z dwóch przedmiotów, jednak do zaliczenia angielskiego zabrakło jej tylko jednego punktu - tłumaczy Koprukowniak.

W III LO do matury przystąpiło 78 uczniów, zdało 65, co daje wynik 83,33 proc. Nieco słabiej poszło maturzystom z technikum ekonomicznego. Na 83 osoby egzamin zdało 66. Wynik procentowy szkoły to 79,52.

Wśród techników egzamin maturalny najlepiej wypadł w Zespole Szkół Technicznych. Wynik szkoły to 84,40 proc.

- Jestem bardzo zadowolona z moich uczniów. Przeglądam świadectwa i widzę, że jak zwykle spisali się bardzo dobrze - nie kryje radości dyrektor Barbara Baluk. Do egzaminu przystąpiło 109 osób, egzamin zdały 92. Cztery osoby oblały dwa przedmioty, co uniemożliwia im przystąpienie do egzaminu poprawkowego.

- Jedna osoba nie zdała polskiego i angielskiego, trzy matematyki i angielskiego. W sierpniu poprawki czekają trzynastu uczniów. Od poniedziałku bierzemy się do roboty. Problem mamy głównie z angielskim. Będziemy starali się jak najlepiej przygotować tę młodzież do poprawki - tłumaczy dyrektor Baluk.

W Zespole Szkół Budowlanych i Geodezyjnych do matury przystąpiło 38 osób, w terminie zdało egzamin 30 uczniów, co daje 78,95 proc. W Zespole Szkół Zawodowych nr 5 do egzaminu dojrzałości przystąpiło 66 osób, zdało 41 - czyli 62,12 proc. Najgorzej matura wypadła w Zespole Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich. Do egzaminu przystąpiło 89 osób, zdało zaledwie 25.

- Mamy ok. 40 poprawek z matematyki. Są to osoby, które będą zdawać w sierpniu. Kilka osób nie zdało egzaminu z dwóch przedmiotów - tłumaczy dyrektor Marta Mazurek.

Szkoła ma znakomite wyniki z egzaminów zawodowych, niestety matura nie wypadła najlepiej, a nawet gorzej niż w roku ubiegłym.

- Zrobimy wszystko, aby jak najlepiej przygotować naszych uczniów do poprawek w sierpniu - przekonuje pani dyrektor.

AN
Podziel się:
Oceń:
 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe