Auto gotowe na wczasy

  • 29.06.2017, 12:44 (aktualizacja 28.07.2017 16:15)
  • artykuł sponsorowany
Auto gotowe na wczasy
Wakacje – czas urlopów, wypoczynków i podróży. Decydując się na te ostatnie, często wybieramy własny samochód i całą rodziną wyruszamy zwiedzać najpiękniejsze zakątki świata. Auto ma nam wiernie służyć w podróży, warto więc zadbać o jego stan przed wyjazdem. Fachowy przegląd w tym zakresie zapewnia firma Albiniak Auto Serwis, która mieści się w Okopach w gminie Dorohusk.

Przegląd to podstawa

Na początku przeglądu mechanicy skupiają się na podstawowych elementach, czyli sprawdzeniu stanu ogumienia oraz poziomu oleju i płynów w komorze silnika. W następnej kolejności weryfikowany jest układ hamulcowy, który w znacznym stopniu odpowiada za nasze bezpieczeństwo podczas jazdy.

- Stan opon, klocków i tarcz wizualnie możemy ocenić sami, podobnie jak poziom oleju, płynu hamulcowego czy chłodniczego – mówi inż. Jan Albiniak, właściciel Albiniak Auto Serwis. - Dla pewności jednak, zawsze lepiej przyjechać do warsztatu, gdzie każdy element zostanie dokładnie sprawdzony. Zdarzali nam się kierowcy, którzy pomyłkowo do układu hamulcowego wlali... płyn do spryskiwaczy. W naszym warsztacie posiadamy testery, które pozwalają wykryć takie i podobne przypadki.

Ocena stanu pojazdu pod względem mechaniki i bezpieczeństwa to najważniejszy krok przed długą podróżą. Gdy wszystko jest w porządku, warto zadbać o komfort jazdy, czyli klimatyzację.

 

Chłodzić, ale zdrowo!

Czy w upale lepsze jest otwarte okno czy klimatyzacja? Jeśli odpowiednio o nią zadbamy, klimatyzacja może znacząco poprawić przyjemność z podróży.

- Podstawową kwestią jest filtr kabinowy, przez który przechodzą wszelkie zanieczyszczenia oraz całe powietrze, którym oddychamy – zaznacza Jan Albiniak. - Przynajmniej raz w roku należy sprawdzić ilość czynnika oraz oleju smarującego klimatyzację. Zaniedbanie może być bardzo kosztownie i skończyć się nawet zniszczeniem sprężarki. Ponadto zużyte filtry źle wpływają na nasze zdrowie. Najczęściej polecamy tzw. biofiltry, które posiadają nie tylko węgiel aktywny, ale też działają antybakteryjnie.

Jak podkreślają serwisanci w Albiniak Auto Serwis, coraz więcej ich klientów decyduje się na nowoczesne bio filtry. Świetnie sprawdzają się one podczas miejskiej jazdy, gdzie powietrze jest bardziej zanieczyszczone. Bio filtry skutecznie zatrzymują szkodliwe bakterie oraz pyłki, chroniąc zdrowie pasażerów, zwłaszcza tych z alergią.

 

Naprawa za granicą

Nawet po najbardziej dokładnym przeglądzie i naprawach, nie zawsze jesteśmy w stanie przewidzieć wszystkie awarie. W podróży poza Polską przydatne jest ubezpieczenie AC. Co jednak, kiedy go nie mamy? Okazuje się, że czasami wystarczy mieć telefon do mechanika.

- Niejednokrotnie instruowaliśmy naszych klientów przez telefon, pomagając w naprawie drobnych usterek – dodaje Jan Albiniak. - Jeszcze przed opuszczeniem naszego serwisu, zdarza nam się przypominać o tym, jak ważne jest posiadanie ze sobą lewarka, klucza do kół oraz koła zapasowego. Może się to wydać dziwne, ale wielu kierowców nie wozi ich ze sobą. A przebita opona to statystycznie jedna z najczęściej spotykanych przygód w podróży.

 

O firmie

Firma Albiniak Auto Serwis rozpoczęła działalność w 2003 roku jako stacja autogazu. Z czasem rozszerzyła się o zakres działalności o usługi wulkanizacyjne oraz profesjonalny serwis naprawczy o szerokim zakresie usług. Oprócz opisanych przeglądów i serwisu klimatyzacji, obejmują one: mechanikę pojazdów, wulkanizację, elektrykę i elektronikę samochodową, serwis instalacji gazowych LPG, naprawę zawieszenia, sprzęgła, wtryskiwaczy, turbosprężarek, diagnostykę OBD oraz pomoc drogową. Albiniak Auto Serwis posiada również urządzenie do ustawiania geometrii kół LUNCH 3D oraz bogato wyposażony sklep z częściami samochodowymi i eksploatacyjnymi. Współpracuje z innymi, w tym autoryzowanymi serwisami, fachowo wykonując nawet najbardziej skomplikowane naprawy.

- Obecnie zatrudniamy czterech mechaników i pracujemy na zleceniach serwisowych – mówi inż. Jan Albiniak. - Zawsze wydajemy wszelkie niezbędne dokumenty związane z dokonywanymi naprawami i na bieżąco informujemy klientów o postępie prac w jego aucie. Dużym ułatwieniem dla kierowców, którzy powierzają nam swoje samochody, jest możliwość płatności kartą oraz przelewem.

Aktualnie w Albiniak Auto Serwis trwają prace nad przywróceniem stacji autogazu. Z początkiem lipca planowane jest otwarcie wersji samoobsługowej stacji LPG zlokalizowanej w siedzibie firmy.

Artykuł powstał przy współpracy: Albiniak Auto Serwis, Okopy 63, 22 – 175 Dorohusk

 

artykuł sponsorowany
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

 

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe